Riihimäki on huono paikkakunta.

Joo täynnä vaan jotai nuorisoo ja mäkkäri / prisma keskipiste, tupakointia joka nurkassa pihalla ja muutenkin aivan paska paikka. tänne tullu paljon riihimäeltä sontaporukkaa jonka vois heittää kyllä takasin sinne mistä tulikin. Siis ihan paska kaupunki tosiaankin. En tiiä miten sais enään paremmaks tosta.


älkää v*ttu laittako kaikkia riihimäkeläisiä juntteja tulemaan enään tänne!.

t. oittilainen.
15755
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ole ny kirjottamast pas#aa siel villikses, ku ei muuta mestaa ookkaa, heh.
Siis Riihimäkeä luonnehtisin näin:
Radan varteen syntyneestä kapakkapaikasta syntynyt varsinainen metropoli, jonka vaikutus ulottuu Hyvinkäälle asti.

”Täällä puhuu nyrkki!”

Pysykää siel Hikiäs, junakaa ei enää liikaha tänne, ainakaan teille pummeille.

Äänestä
  • Juu. Ja joku toimikunta pitää perustaa ettei tervakoskelaiset ja oitti/hikiäläiset vaan pysty sekoomaan jo muuten serkkujensa kanssa naineina vielä toisiinsa. Syntyis varmaan joku ihan uusi ihmisrotu. Kulkis kolmella jalalla ja räkä valuis leuasta yhtenä soirona lapset äitien seläs. Kaikki tienvarret täys prismaan menossa tai tulossa.Ihan ku nei hirvet ja peurat riittäis.

    Äänestä

Oletko noin elämääsi kyllästynyt jos ni mee vaikka k--------kii.......

Äänestä

Johan on textiä, voi herran jestas.

Asuin aikoikoinaan Oitissa kuutisen vuotta, eikä minulla Oittia kohtaan mitään huonoa ole sanottavaa.
Riihimäellä olen asunut kahteen erikertaan. Ensin 9-vuotta, ja sitten Oitista muuton jälkeen vuodesta 1979 lähtien, ja olen ihan hyvin viihtynyt.

Aina täytyy muuten ottaa sekin huomioon, että niin "metsä vastaa, miten sinne huutaa".
Koskaan ainakaan minun ei ole tarvinnu missään rähistä, eikä kenenkään kanssa tapella.
Naapureiden ja kaikkien muidenkin kanssa ollaan aina tultu toimeen. Ja eihän sellaisten immeisten kanssa tarvii edes pahemmin kaveerata, jos jotkut ei miellytä.

Äänestä

"Koskaan ainakaan minun ei ole tarvinnu missään rähistä, eikä kenenkään kanssa tapella."

Tarkoitat varmaan nokikkain. Kommenttejasi olen lehdestä lukenut, enkä pidä sua
kovinkaan positiivisena henkilönä. Kirkottaisit joskus jotain, mistä olisit kiitollinen,
esim. hyvästä palvelusta jossain kaupassa. Tosin niin se metsä...

Äänestä

OITTI! Tuo Hausjärven Peltosaari!
Tuossa minun käsitykseni Oitista kun vähän lehtiä lukee.

Äänestä

Vieläks se on nii, et pelsi kandeis kiertää kaukaa pimeän tullen?
Väänsin itteni takas maailmalta tänne olosuhteiden pakottamana.
Ainaski 20 vee sit siel tultii arkus.

Äänestä

Mitä täällä enää teet?????????????????????????

Äänestä

RIIHIMÄKI on narkkareitten kaupunki!

Äänestä
  • Mutta ylpeitten narkkareitten!

    Äänestä

On täällä muutama katuapteekki, josta saa edullisemmin kuin respalla,
laskuihin. Noi narkit on sit eri juttu, tiedä, että mitä ne hihaan vetää. Nuo yllä
kaksi hepulaa on jotain pentui, jotka ei burana 200 kovempaa kamaa
vetäny. Ei kunnon lommoposket tollalailla heittele herjaa.

Äänestä

Hyvinkää vaan porskuttaa, ha ha BUHASGHAG HAAAAAA!!

Äänestä

Uutenavuotena nähtiinkin taas miten hieno paikka se Oitti on : vain yksi ihminen hakattiin kuoliaaksi.

Äänestä

Oitista muuttaneelle toukohousulle riihimäkikin on kaupunkiin verrattavissa.

Äänestä

oitti, tuo karmea mesta jossain päin hausjärveä, on paikka jota kannattaa karttaa.Kehitys menee vaan alaspäin....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


432onnumeroonnekas? kirjoitti:

Joo täynnä vaan jotai nuorisoo ja mäkkäri / prisma keskipiste, tupakointia joka nurkassa pihalla ja muutenkin aivan paska paikka. tänne tullu paljon riihimäeltä sontaporukkaa jonka vois heittää kyllä takasin sinne mistä tulikin. Siis ihan paska kaupunki tosiaankin. En tiiä miten sais enään paremmaks tosta.


älkää v*ttu laittako kaikkia riihimäkeläisiä juntteja tulemaan enään tänne!.

t. oittilainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu