Lumia 800 vai 900

Onko näin että uusi on aina parempi, vai onko 800 hyvä? Hintaerohan ei enään mikän suunnaton ole..
6146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

900 on käytönnössä sama kuin 800, lukuunottamatta sitä, että 900 näytön koko on 4,3 tuumaa, kun puolestaan 800 se on 3,7.

Äänestä

Ja 900 mallissa on myös etukamera joka muuttuu 800 mallista.

Äänestä

Elikkäs periaattessa kumpi vain käy. Kiitoksia teille!

Äänestä

Ja Lumia 900 mallissa on muuten suurempi akku joten akunkesto on jonkin verran parempi.

Äänestä
  • suurempi näyttö vaatii suuren akun

    Äänestä

Itselläni on Lumia 900 ja voin suositella, 4kk on toiminut kuin unelma ja isompi näyttö tekee nettiselailusta pikkaisen mukavampaa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hituti kirjoitti:

Onko näin että uusi on aina parempi, vai onko 800 hyvä? Hintaerohan ei enään mikän suunnaton ole..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu