Anteeksi jos meni väärälle palstalle!
Elikkä kannettavassa tietokoneessa ei ole kiintolevyä. Kiintolevy hajosi ja ei kannata ostaa uutta. Kone tukee usb boottausta. Tarkoituksena ois asentaa windows xp asennus levyltä muistitikulle. Tai jotenkin laittamaa se windows xp sinne muistitikulle. Kokeilin jo suoraan asentaa asennus levyltä xptä muistitikulle asennus alkaa kopiomaan tiedostoja muistitikulle. Mutta kun asennus käynnistää koneen udelleen hp logo menee ja kone hakee käyttistä tikulta. Sitten tulee kokonäytön kokoinen sininen virhe ilmoitus. Mikä avuksi?
Kiitos jo vastauksistanne! Ja vielä muistitikun koko on 8 gb.
windows xp asennus
hanski.22
2
141
Vastaukset
- hanski.22
Voisko joku jelppiä vähä?
- puusilima___________
ei onnistu windowsilla tuollaiset. tarvitaan joku oikea käyttöjärjestelmä.
en haluaisi mainostaa mitään, mutta suosittelen kokeilemaan jotain linux distroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421584
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083