Oli varmaan upea keksintö alkaa kerätä pysäköintimaksua . Meidän perhe on käynyt aikaisempina talvina pari kertaa talvessa serenassa, kun on yksi lähirinteistämme.
Olemme siis maksaneet hissilipuista noin 200 euroa/ talvi Nyt jää kyllä kyllä käymättä ihan periaatteen vuoksi, sillä onhan älytöntä maksaa parkkimaksua keskellä korpea ja kun parkkipaikkojen käyttökapasiteettikin on vain max. 20 %.
Ja vielä ilmainen vihje rahastukseen; Hissilippu oikeuttaa käyttämään hissiä, lisäksi tulee maksettavaksi siirtomaksu joka nousulta.
Serena Ski
7
1959
Vastaukset
- Mikkohgfftuh
Heh, hyvä tietää ettei tartte sinne sitten mennä, naurettavaa!
- Nyyb
Köyhät ei osta kausarii
- kausari
Kausari serenaan ? Sehän on FINNI . Ymmärän senkin, ett isompiakaan täällä etelässä ei ole. Mut huvinsa kullakin ja peltilehmästä en maksa kun laskettelemaan lähden.
- Hdiksmk
kausari kirjoitti:
Kausari serenaan ? Sehän on FINNI . Ymmärän senkin, ett isompiakaan täällä etelässä ei ole. Mut huvinsa kullakin ja peltilehmästä en maksa kun laskettelemaan lähden.
Siitä lähtien kun olen käynyt serenassa on siellä selvästi näkynyt hintojen nousu niin hissilipuissa kuin varsinkin ruoassa. Tämän taantumankin takia ei serenalla ole ollut luultavasti muuta vaihtoehtoa kuin nostaa hintoja, mutta tuo pysäköintimaksu oli kyllä melko turha.Saa nähdä mitä serena keksii seuraavan kerran asiakkaiden pään menoksi.
- NäinMeillä
Huippu oli se kun vain se kaikkein kauimmainen automaatti hyväksyi jonkun kortin. Muissa oli lappu, ei kortteja. Ja tietysti missään ei kerrottu missä oli se ainoa josssa kävi. Siinä sitten ravasi ympäri parkkipaikkaa etsimässä sitä kun lompakossa ei ollut sopivaa parkkirahaa.
Eli jää kyllä tuolla palveluasenteella meiltäkin käymättä jatkossa. On täällä muitakin ihan saman tasoisia keskuksia joissa saa korvessa pusyäköidä ihan ilmaiseksikin... - rahat viedään
serena = v1ttumaista rahastusta
Kaikki mistä saa vähänkin revittyä rahaa asiakkailta niin sitten myös tehdään.
Pelkät kuivat nugetit pask0illa ranskalaisilla maksaa 8€. Siis kyllä 8€ sillä sais jo kokoliha pihvin. - Anonyymi
Serenassa kausikorttiin on aina kuulunut ilmainen pysäköinti. Nyt 2020/21-kaudella oli ilmainen pysäköinti, sama 21/22-kaudella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k395248- 853752
- 483145
- 623045
- 113025
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t562383- 411878
Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?
Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai1451848Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….101825- 181751