Oli varmaan upea keksintö alkaa kerätä pysäköintimaksua . Meidän perhe on käynyt aikaisempina talvina pari kertaa talvessa serenassa, kun on yksi lähirinteistämme.
Olemme siis maksaneet hissilipuista noin 200 euroa/ talvi Nyt jää kyllä kyllä käymättä ihan periaatteen vuoksi, sillä onhan älytöntä maksaa parkkimaksua keskellä korpea ja kun parkkipaikkojen käyttökapasiteettikin on vain max. 20 %.
Ja vielä ilmainen vihje rahastukseen; Hissilippu oikeuttaa käyttämään hissiä, lisäksi tulee maksettavaksi siirtomaksu joka nousulta.
Serena Ski
7
2074
Vastaukset
- Mikkohgfftuh
Heh, hyvä tietää ettei tartte sinne sitten mennä, naurettavaa!
- Nyyb
Köyhät ei osta kausarii
- kausari
Kausari serenaan ? Sehän on FINNI . Ymmärän senkin, ett isompiakaan täällä etelässä ei ole. Mut huvinsa kullakin ja peltilehmästä en maksa kun laskettelemaan lähden.
- Hdiksmk
kausari kirjoitti:
Kausari serenaan ? Sehän on FINNI . Ymmärän senkin, ett isompiakaan täällä etelässä ei ole. Mut huvinsa kullakin ja peltilehmästä en maksa kun laskettelemaan lähden.
Siitä lähtien kun olen käynyt serenassa on siellä selvästi näkynyt hintojen nousu niin hissilipuissa kuin varsinkin ruoassa. Tämän taantumankin takia ei serenalla ole ollut luultavasti muuta vaihtoehtoa kuin nostaa hintoja, mutta tuo pysäköintimaksu oli kyllä melko turha.Saa nähdä mitä serena keksii seuraavan kerran asiakkaiden pään menoksi.
- NäinMeillä
Huippu oli se kun vain se kaikkein kauimmainen automaatti hyväksyi jonkun kortin. Muissa oli lappu, ei kortteja. Ja tietysti missään ei kerrottu missä oli se ainoa josssa kävi. Siinä sitten ravasi ympäri parkkipaikkaa etsimässä sitä kun lompakossa ei ollut sopivaa parkkirahaa.
Eli jää kyllä tuolla palveluasenteella meiltäkin käymättä jatkossa. On täällä muitakin ihan saman tasoisia keskuksia joissa saa korvessa pusyäköidä ihan ilmaiseksikin... - rahat viedään
serena = v1ttumaista rahastusta
Kaikki mistä saa vähänkin revittyä rahaa asiakkailta niin sitten myös tehdään.
Pelkät kuivat nugetit pask0illa ranskalaisilla maksaa 8€. Siis kyllä 8€ sillä sais jo kokoliha pihvin. - Anonyymi
Serenassa kausikorttiin on aina kuulunut ilmainen pysäköinti. Nyt 2020/21-kaudella oli ilmainen pysäköinti, sama 21/22-kaudella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 33430154
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?602526Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien651892- 2071757
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1661655- 341371
Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.881223- 1221058
Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex1031001Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30962