quadra650 ja näppis

Mun Quadrassa näppis lopetti toimintansa, ennen se hoitu sillä et otti piuhan irti ja tökki vähän aikaa takasin. Enää ei kikka kutonen toimi.

Hajoskohan se emolevyn runkoliitin?

Quadra 650
- processor upgrade: G3 @ 233mhz
- piraatti näppis
- OS 8.1
4210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voihan myös olla että vain näppäimistössä on liitin hajonnut... Omalle vm.94 adb-"piraatti"näppäimistölle kävi noin jokin aika sitten.

Oletko kokeillut, toimiiko hiiri ongelmitta jos kiinnität sen suoraan koneen adb-liittimeen? Tai oletko kokeillut peräti toisella näppäimistöllä? Jos hiiri toimii ongelmitta, saattaa vika olla vain näppäimistössä.

Äänestä

Jos tarviit ehjän näppiksen, mulla on niitä monia. Ei maksa paljon. Tampereen lähellä. Siis jos vika on näppiksessä.

[email protected]

Äänestä
  • mun opettajalta sain ton koneen ja saan kyllä uuden näppiksenkin. mut paska juttu jos hajos toi näppis, niitä kun ei suomeen tuotu kauheen paljoo.

    Äänestä

näppäimistöstä oli piuha irti. ei oo ennen irronnu, niin ei sitä ees lähteny ajatteleen, vaan kurkki suoraan takapuolelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jason-blue kirjoitti:

Mun Quadrassa näppis lopetti toimintansa, ennen se hoitu sillä et otti piuhan irti ja tökki vähän aikaa takasin. Enää ei kikka kutonen toimi.

Hajoskohan se emolevyn runkoliitin?

Quadra 650
- processor upgrade: G3 @ 233mhz
- piraatti näppis
- OS 8.1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu