Onko kukaan tuolta tilannut eli onko kuinka luotettava liike?
Näyttäisi saavan jonkun verran halvemmalla suodattimia ja pusseja niin kiinnostaisi tilata muuta googlaamalla ei löytynyt mitään keskustelu ko. liikkeestä.
Näyttäisi saavan jonkun verran halvemmalla suodattimia ja pusseja niin kiinnostaisi tilata muuta googlaamalla ei löytynyt mitään keskustelu ko. liikkeestä.
Vastaukset 19
Vanhimmat
En ole tuolta tilannut, mutta en osta enää noita..
Torikauppiaan pölypussi meni rikki imurissa, takuu ei korvannut mielellä. Serkku purkas ja putsasi mielen moottorin, nyt taas toimii mutta pirusti vinkuu.
Vaikka näkisinkin sen torikauppiaan, niin luuletko että se suostuisi maksamaan imurini?
Sainpahan hyvän luennon mielen huoltomieheltä: pölypussi on imurin tärkein suodatin.
En ole tilannut pusseja, mutta tilasin imuriini suulakkeen ja kahvinkeittimeen pannun. Tavarat tuli tosi nopeasti ja hyvin toimi ainakin mulla. Voin käyttää jatkossakin!
Ostin kyseisestä firmasta (kauppahalli.net) pölypusseja ja suodattimia. Hyvin toimi kauppa ja maksetut tavarat tulivat perille jo seuraavana päivänä.
Ostin kyseisestä firmasta huopasarjan joka näyttää siltä ei ikinä tule perille vaikka kuitissa lukee että on jälkitoimituksessa, toimitus kesti pitkään. Viesteihin ei vastata, ostoksesta on kohta 2 kk. En suosittele.
Ostin kyseisestä firmasta huopasarjan joka näyttää siltä ei ikinä tule perille vaikka kuitissa lukee että on jälkitoimituksessa, toimitus kesti pitkään.
Viesteihin ei vastata, ostoksesta on kohta 2 kk.
En suosittele.
Loppu hyvin kaikki hyvin... jälkitoimitus tuli jo.
Tavaraa palautettaessa Kauppahalli. net:iin tulee ensiksi ottaa yhteyttä myyjään, jotta palautus tapahtuisi myyjän haluamalla tavalla ja jotta kauppahinta kokonaisuudessaan palautuisi ostajalle. Oman kokemukseni mukaan juuri tämä yhteyden saaminen myyjäpuoleen on tehty kohtuuttoman vaikeaksi. Näin totesin, kun palautustilanteessa yritin turhaan ottaa yhteyttä myyjään sähköpostilla, soittamalla ja tekstiviestilläkin 7 vrk:n aikana yhteensä 10 kertaa. Puhelinnumeroon ei saanut yhteyttä, sähköposti ei vastannut. Lopulta lähetettyäni kuluttajaneuvonta. fi - palvelun ohjeiden mukaisen virallisen reklamaation myyjä vastasi yllättäen jo muutaman tunnin kuluttua ja sain palautusohjeet, siis tavarapalautusnumeron. Minkäänlaista selitystä, pahoittelua tms. en saanut. Lopulta palautus onnistui ja kauppasumma toimituskuluineen palautettiin. Aikaa ja vaivaa todella kului liian paljon. En suosittele.
Tilauksen toimitus onnistuu, mutta palautuksessa tai muussa asiassa firman nettisivulla olevaan puhelinnumeroon tai sähköpostiin on turha odottaa vastausta.
En suosittele!
Liikkeeseen ei saa kontaktia, Puhelin numero ei ole käytössä.
Ei kannata tilata tältä firmalta. Tilasin tuoteen, mutta sitä ei toimitettu. Piti tehdä reklamaatio kuluttajaneuvonnan kautta, sitten vasta toimitus tapahtui. En suosittele.
Ei kannata olla tämän lafkan kanssa missään tekemisissä. Tammikuussa tein tilauksen. Kuukautta myöhemmin saapui lähetys, mutta VÄÄRÄT tuotteet. Asiakaspalveluun ei saa mitään yhteyttä.
Itselläni ollut pari viikkoa tilaus (liesituulettimen hiilisuodatin). Maksu kyllä veloitettiin heti korttitililtä, mutta tuotetta ei ole kuulunut, eikä ehkä kuulukkaan.
Vaikuttaa melko epäluotettavalta puljulta, mutta rahani kyllä saan takaisin kun luottokortilla maksoin.
Asiakaspalvelu ei vastaa koskaan, turhaan maksat tuonne mitään. Monet odottaneet kuukauden päivät eikä mitään näy tulevan. Kerää kait eläkevaroja itselleen.
Vaikuttaa huonolta.Tilasin jääkaapin oveen kahvan.Heti tuli viesti,että lähetys toimitettu Postille.Ilmoituksesta kuusi vrk...Posti saanut Edi-ilmoituksen lähetyksestä,mutta ei varsinaista lähetystä!Kyselyyn ei sähköpostitse vastata.Saa nähdä,jotain firmassa on pielessä kun viesteihin ei vastata.
Kahva tuli 22.2.23
Ilmoitettiin 5.2.23 lähetetty
Viety postiin 10.2 ja nyt tuli kun seilasi
Vielä Hki,Tre,Hki,Tre väliä postin toimesta.Lakko vielä hidastutti.
Lähettäjän kannattaisi ilmoittaa lähetetyksi vasta kun lähetys on viety postiin ja vastata asiakkaan kyselyyn
Ei edi sanoma, joka näkyy Postille tarkoita että lähetys on postitettu.Se on vasta sitten postitettu kun on viety postiin ja posti rekisteröinyt.Tämä lähetys oli viety
10.2 Haarajoki K-Market.
Siis tämä kahva tuli 22.2.2023
Posti kierrätti vielä Hki,Tre,Hki,Tre väliä.
Oli matkalla 2.2-22.2.23
Sama toiminta näköjään jatkuu edelleen. Tästä puljusta ei kyllä saa ei sitten minkäänlaista asiakaspalvelua. Eivät vastaa toimitusaikakyselyyn, eivät peruneet tilausta eivätkä maksaneet rahoja takaisin, vaan tuote tuli minulle väkisin yli viikon kuluttua tilauksen perumisen jälkeen (ja yli kuukausi tilauksesta). Eivät anna ohjeita palautusta varten. Jospa kuluttajaneuvonnan kautta asia sitten etenee. En todellakaan suosittele asiointia tämän firman kanssa.