Kyseisessä lumilingossa on valosarjalle johdin valmiina josta tulee ja - laitetaan suoraan runkoon,Toron oma valosarja maksaa 133€ ja normi työvalon saa 20€
Minkälaisen valon tuohon voi laittaa käyko ihan normaali 12v halogen työvalo vai onko tuossa Toron valosarjassa tasasuuntain mukana?
Toro lumilinko Power Max 826 OE valot
7
2209
Vastaukset
- ac/dc....0
Kannattaa mitata tuo volttimäärä.
Eli onko säädintä, vai toimiiko akku säätimenä/virranrajoittimena.
Vai onko akkua ollenkaan?
Valohan palaa kummallakin jännitteellä, tasa/vaihto,
jos jännite on oikea. - Lisää valoa
Vaihtojännite näyttää 18v ,tosin tasakin näyttää 9v
Miten normi halogen kestää,pitää varmaan laittaa jännitteensäädin väliin.
Ei ole akkua vaan 230v startti tai narulla käyntiin - lhy o87y 087 y
Laita led. ne vie niin vähän virtaa, että ei haittaa mitään. Led valoja löytyy melkein mistä tahansa. Ja jos kytkemisjutut epäilyttää, laita led patterivalaisin, monenlaisia, ladattava kestää kauan ja valoa piisaa, sähkön saa laturista. Lisäksi taskulampulle aina muutakin käyttöä.
Toi 133 on ääliömäisen korkea hinta lisävalosta kamppeeseen, jota käytät vain satunnaisesti. - valoa kohti
Taitaa puuttua tasasuuntaaja sekä jännitteensäädin.
12 v lamppu ei suoraan kestä.
Laita jokon edullinen säädin väliin, tai sitten paristoled valaisin. - Make 4
Laita 24v lamppu. Kestää, mutta palaa himmeämmin.
- jo on...
hohoijaa! taas on noita neropatteja neuvomassa. ostin 17 euroa maksavan (12-30v) led valaisimen. yhdistin valmiina olevan virtajohdon ja maadotin. siinä se, on pelannut jo kaksi vuotta.
- Toro826
Mistä tuo virtajohto tarkkaan ottaen löytyy?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911304Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221128- 48854
- 70850
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53780Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50725- 33692
- 60689
- 50665
- 52657