Olemme kumppanini kanssa molemmat nyt yrittäneet muumimukimenetelmää vaikka kuinka monta kertaa, mutta kummallakaan ei tärppää. Toimiiko se oikeasti? Pitääkö tietää jotain niksejä?
Toimiiko "muumimukimenetelmä" oikeesti?
11
4419
Vastaukset
- muumimamma6
Voisitko kertoa lisää, niin tietäis vähän että missä ootte saattaneet mennä vikaan?
- 99redballoons
Moon kuullu, et jos saa ison O:n, niin tulee helpommin raskaaks.
- hrhth
Sitten pitää mennä ruinaamaan joltakin homolta uusi annos. On meillä miehillä sentään vielä jotain pusseissamme mikä on lebollekin joskus kultaakin kalliimpaa ja mitä tyttöystävä ei voi antaa.
- pulleatpussit
Niimpä, se on ainoa asia mitä saadakseen itsetietoinenkin feministi lesbo on valmis nöyrtymään ja pyytämään kauniisti mieheltä. Miehen käyttämisestä vain siitossonina voidaan kyllä olla moraaliselta ja eettiseltä kannalta montaa mieltä.
- wejrlkwq
pulleatpussit kirjoitti:
Niimpä, se on ainoa asia mitä saadakseen itsetietoinenkin feministi lesbo on valmis nöyrtymään ja pyytämään kauniisti mieheltä. Miehen käyttämisestä vain siitossonina voidaan kyllä olla moraaliselta ja eettiseltä kannalta montaa mieltä.
No mitä kummallista siinä on? Niinhän eläintenkin kanssa tehdään. Valitaan valioyksilöt jälkeläisille. Mielestäni paljon parempi menetelmä kuin nykyinen randomi. Itse en kyllä valitsisi isäksi ketä hyvänsä. Joku fiksu ja geeniperimältään terve on paras. Homoa en valitsis.
- Moni ei tiedä tätä
Kyllä munasolun voi hedelmöittää toisella munasolulla ts. toisen munasolun perimällä (spermaa ei tarvita ollenkaan) ja syntyvä lapsi on tietenkin aina tyttö. Menetelmä tosin vaatii lääketieteellisen toimenpiteen.
- f4ck
Moni ei tiedä tätä kirjoitti:
Kyllä munasolun voi hedelmöittää toisella munasolulla ts. toisen munasolun perimällä (spermaa ei tarvita ollenkaan) ja syntyvä lapsi on tietenkin aina tyttö. Menetelmä tosin vaatii lääketieteellisen toimenpiteen.
hiirikoe ei nyt ihan vielä ole sama asia kuin ihmisillä tehty koe. Hintavaksikin tulisi jos haluaisi munasolunsa yhteen liitettäväksi.
- perustele?
"Homoa en valitsis." Miksi et valitsisi homoa?
- m&m
Mulla tärppäsi heti ekalla kertaa. "Astiassa" ei kyllä ollut muuminkuvaa, mutta ei sen pitäis vaikuttaa. Kannattaa vähän miettiä luovuttajaa, että saisi jatkossa samat geenit jos kiinnostaakin enempi perheenlisäys.
- 6+16
Toimii tai on toimimatta. Aina on näitä tapauksia, joilla on tärpännyt jo ensimmäisellä kerralla, mutta pitää muistaa että keskiverto säännöllistä seksielämää harjoittavalla heteroparillakin kestää *keskimäärin* useampi kuukausi ennen raskautumista. Ei se mikään automaatti ole että kun työnnetään spermaa värkkiin niin munasolu hedelmöittyy.
Kiinnittäkää huomiota miten säilytätte spermaa ja kuinka tuoretta se on. Ideaalisen ajankohdan hedelmöittymiselle olette varmaan jo laskeneet? Aina on myös mahdollista että sperma on viallista (siittiöiden määrässä tai kunnossa jotain häikkää) tai että sinulla itselläsi on jotain ongelmaa. Jos ei ajan kanssakaan tunnu tärppäävän, niin sitten tutkimuksiin ja sen perusteella seuraavaa vaihtoehtoa miettimään. - Muumimukista_äidiksi
Meillä toimi, kaksi lasta hankittu koti-inseminaatiolla. Meillä on lapsilla sama luovuttaja, ensimmäistä hankkiessa "luovutuskertoja" oli kaksi ja kuopusta hankkiessa kertoja oli neljä.
Molemmilla kerroilla toistettiin suurinpiirtein sama kuvio. Luovuttaja tuli meidän kotiin ja me menimme puolison kanssa kävelylle siksi aikaa. Kun luovuttaja oli valmis, hän soitti meille ja laittoi tavaran valmiiksi ruiskuun, jota piti ihoa vasten lämpimässä siihen asti, että saavuttiin. En tiedä onko aikamoista hifistelyä, mutta näin ollaan silti toimittu. Sitten luovuttaja on lähtenyt kotiin ja itse olen makoillut jonkin aikaa tyyny pyllyn alla sängyssä. Esikoista odotellessa luovuttaja kävi muumimukeilemassa siis kahdesti eri kiertojen aikana ja homma toistettiin kahtena päivänä molempina kertoina. Kuopuksen eteen luovutuskertoja tarvittiinkin sitten vähän enemmän.
Peukkuja yritykseen ja toivottavasti vauva saa alkunsa pian
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 732676
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell572420Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1552026Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.591896Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1361728Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,571270- 751251
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.851144Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1601108Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401010