Olisin vaihtamassa paneleita eteisen ja keittiön kattoon. Vanhoja paneleita ei kannata alkaa repimään pois. Voiko uudet paneelit asentaa suoraan vanhojen päälle vai tarvitseeko kattoa uudelleen koolata? Miten työ kannattaisi tehdä?
Sisäkaton panelointi.
5
1075
Vastaukset
- tuubaaa
Vanhat vex
Ei vaihto-ehtoa! Voi ne vanhojen päälle asentaa (koolauksella tai ilman, riippuen vanhan panelipinnan suoruudesta), mutta miksi? Ei noiden poisrepiminen ole kovinkaan suuri työ, ja samalla pääsee katsomaan mitä siellä alla on, vetämään sähköt parempiin paikkoihin, jne.
- finstudiosystems
Finstudion stretch-sisäkatot sopivat miltei kaikkiin tiloihin pienestä kylppäristä aina suuriin tavarataloihin. Stretchsisäkatot ovat ekologisia ja turvallisia.
Stretch-sisäkatto on erinomainen vaihtoehto kipsilevykatoille sekä muille vastaaville katoille, sillä se ei halkeile talon liikkeiden seurauksena ja on AINA tasainen.Ei tarvitse otta paneelit pois.
www.finstudio.net
E-Mail : [email protected]
puh. : 046 8110 502- epäilevä
Onko tyhmän näköistä paneloida ikkunan vastaisesti eli ei valon suuntaan mdl levy vanhan paneelikaton päälle?
- Helppotex
Helpoin ja lämmöneristämisen lisäarvona laitaisin panalien päälle Halttexit. Valmista pintaa ja helppo asentaa. Mattoveitsi, linjalanka sekä kunnollinen hakaspuristin, siinä työkalut remonttin. Suoraan vaan asennus paneelien päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2324431Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii742862- 472403
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua431687- 781379
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘751114PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden137919- 64860
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86854Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53832