Keijun marina

palstalle on pesiytyny marinakeiju joka marisee ja vikisee samaa paskaa päivästä toiseen. avohoidossako vaiko muuten vaan pillerit ottamatta??? ota keiju keksi ja kerro siitä seuraava tarina. anna tälle palstalle jo tilaa viisaillekkin keskusteluille elä jauha vanhaa paskaa koska ei se ihan koko palstan porukkaa enää kiinnosta olkoo sit luonteeltaan mikä onkin ja harmillinen.
12167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Uskovaiset nuoret, ei saa kiroilla! Se tie vie tulimereen.

Äänestä
  • Keijulle tulimeri on tuttu juttu ihan lapsesta asti. Ja ainainen itku sekä hammasten kiristys on se niin sekopoltsi kaveri ja pari muuta mukana. Ittekseen kirjottelee ja vastailee ja vanhoja juttuja availee. Oikein avohoidon terävin kynä penaalissa.

    Äänestä

  • Kyllä ton aloottajan pitänee olla avohoirn potilas, ei suljetulta osastolta pitäs olla mahrollisuutta surffaalla netis. Samahan loppupäätelmähän pääryim määki kun seuraalin tuos viikon vaihtehes tätä palstaa, ja otti silimähän aina uusiks laitettu kirijootus, mahtaa olla joku työtä vieroksuva kaveri kysehes, kun joutaa olla jatkuvahan malliin jankuttamas sammaa asiata. Johonai hoiros mahtaa olla, jos ei ny ni ainki hoiron tarpehes.

    Äänestä

  • tuloo ja menöö kirjoitti:

    Kyllä ton aloottajan pitänee olla avohoirn potilas, ei suljetulta osastolta pitäs olla mahrollisuutta surffaalla netis. Samahan loppupäätelmähän pääryim määki kun seuraalin tuos viikon vaihtehes tätä palstaa, ja otti silimähän aina uusiks laitettu kirijootus, mahtaa olla joku työtä vieroksuva kaveri kysehes, kun joutaa olla jatkuvahan malliin jankuttamas sammaa asiata. Johonai hoiros mahtaa olla, jos ei ny ni ainki hoiron tarpehes.

    Juuri näin. Ja jos nyt välttämättä tykkää tuontason jutuista kirjotella ni sinne omaan sairaskertomukseen vois jatkossa kirjottaa kun ei nuo sen jutut ketää enää kiinnosta. Jokseenki katkera tai jostakin kateellinen kun samasta paskasta jauhaa vaikka samanlaisia tarinoita on maakunta pullollaan ja ihan joka lahkosta ja ei lahkosta ja tavankansassa ja vähemmän tavallisissa. Alkaa mennä jo yli vaikken todellakaan itse asiaa puolusta siinämäärin mitkä totta on.

    Äänestä

Onnea ja menestystä ristiretkelle. Veli veljeä auttaa.

Äänestä
  • haista sinä vittu todellaki biologista veljeäni autan aina silloin tällöin kun sitä tarvii muita veljiä mulla ei ole eikä uskonnollista elämää mutta usko nyt sinäki pelle että ei tuo kiinnosta enää meitä tavanihmisiäkään vaikkei lestaadiolainen olekkaan tai muukaan hihhuli. mee jo hoitoon

    Äänestä

  • Itse tapaushan sikäli mikäli totta on paha ja tuomittava. Mutta tapa jolla tämä jankuttaja sitä hoitaa on lähinnä sairasta. Samaa saa...n pas... jatkuvalla syötollä, eikä mitään v...n järkeä koko touhussa. Ei varmana terveälyisen toimintaa.

    Äänestä

  • uskomatonta mutta ? kirjoitti:

    Itse tapaushan sikäli mikäli totta on paha ja tuomittava. Mutta tapa jolla tämä jankuttaja sitä hoitaa on lähinnä sairasta. Samaa saa...n pas... jatkuvalla syötollä, eikä mitään v...n järkeä koko touhussa. Ei varmana terveälyisen toimintaa.

    Juuri samaa mieltä. On jääny kaverilla levy päälle ja luulee että kaikki jotka ei enää jaksa hänen kuivia juttujaan on jonkin sortin lahkolaisia. Ei kato oo millä vois ymmärtää niin siksi pyörii ympyrää.

    Äänestä

  • diapamia vaan kirjoitti:

    Juuri samaa mieltä. On jääny kaverilla levy päälle ja luulee että kaikki jotka ei enää jaksa hänen kuivia juttujaan on jonkin sortin lahkolaisia. Ei kato oo millä vois ymmärtää niin siksi pyörii ympyrää.

    sepä siinä, minua ainakin tuommonen tyyli kyrsii ihan kunnolla, tulee ajatus, että onko kaverilla mennyt kuppi nurin, köyhä lapsuus, tiukka pipo, ja vähän leluja, aikaa tuntuu olevan rajattomasti, tulis äkkiä mieleen, että onko sitä joku pentuna kairannut kun käy nniin kuumana, niinkuin ei tässä olis jotain paljon pahempiakin juttuja jotka on tapahtuneet lähiaikoina, eikä vuosikymmeniä sitten. Ei vain nappaa. Kannattas mennä kallonkutistajan pakeille, ja vielä pikavauhtia, ennekuin hurahtaa ihan ulalle.

    Äänestä

Die Fahne hoch...
Onnea ja menestystä , kuunnelkaa tarkoin puheita. Ei saa kiroilla edes leikimielellä, tulimeri odottaa.

Äänestä

Lujille ottaa pojilla mutta onnea ja menestystä elämän taipaleella vaikka tie veisi landelle suoheteikköihin.

Äänestä
  • Suottap olla niinkii, joku sinne mielellään polokastas, ihan uppeluksii.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sininenki pilleri kirjoitti:

palstalle on pesiytyny marinakeiju joka marisee ja vikisee samaa paskaa päivästä toiseen. avohoidossako vaiko muuten vaan pillerit ottamatta??? ota keiju keksi ja kerro siitä seuraava tarina. anna tälle palstalle jo tilaa viisaillekkin keskusteluille elä jauha vanhaa paskaa koska ei se ihan koko palstan porukkaa enää kiinnosta olkoo sit luonteeltaan mikä onkin ja harmillinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu