Pysäköintiä Lappeenrannassa
15+9=
13491
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
tuo on valitettavan tuttu näky Lappeerannassa, myö vaan ollaan voimattomia noiden ry..... suhteen jos joku keksii keinon jolla ne saadaan kuriin, vois laittaa keksiälle keräyksen ja palkita.
Jos hiukan jättää auton poikittain tai viivan päälle, niin onko se suuri rikos suomessa?
Ei ole rikos, on virhe, ja virheestä tulee pysäköintivirhemaksu
Näkispä sen päivän kun lappuliisa maksun laittaa! Poliisikin ummistaa silmänsä hyvin usein kun venäläinen rikkoo tieliikennelakia saatikka sitten lappuliisa.
riittävä
Köyhiä se vituttaa ku ei ole varaa ostaa kunnon citymaastureita jotka maksaa paljon!
Kai ne tälleikin saa sit jotai tyydytystä vitutuksee itsehän ajan aina auton sillai parkkii et menee monta ruutua ihan vaa huvikseen koska onha jo itselläni auto parkissa. On mukava katsoa sit vähän matkan päästä miten joku urpo kiehuu oman kuppasen auton sisällä ja suu käy :D
Ei olenkaan ketuta isot maasturit mutta se ketuttaa kun ei osata niillä sitten aja tai pakeerata..mitä väliä sillä on minkälainen auto on kunhan kulkee paikasta A paikkaan B ettei vain olisi sinulle se erään jatke.)?hyi ihme:)!
pasi porssea vituttaa kun joutuu mopoautolla ajelemaan tyhmän näköinen kolmio perässä hiljaa yleisillä teillä.. kyl miutaki ärsyttäis ku kaikki nauraa
osta ensin oma auto typerä amis! ja ei en tarkota isin ostamaa autoa.
ja mopoauto ois kyl ollu ihan kiva omassa nuoruudessa ei ois ärsyttäny tai hävettäny yhtää. sullaki ois olis hyvä sellanen ni ois säästyny pari aivosolua ja ärsyttäähä se varmasti ku aivojen jäätyminen on alkanu palleista asti?
Talvipakkasilla pissiminen oven tiivisteisiin ja lukkoon on ihan hauskaa.
Ole mies ja kuse muuntajaan
voi luoja! missä poliisi?! missä lappuliisat?! hyvinvointivaltio joopa joo. Suomalaiset kärsii ja ryssät saa tehä mitä lystää! jotain rajaa! Suomalaisten pitäis ottaa sama meininki parkkeeraamiseen ja liikennesääntöjen noudattamiseen, katotaa sit kui hauskaa poliisilla on liikenteen kanssa.
saatanan ryssät.
Venäläiset ajaa usein hämärässä ilman valoja, se on väärin parkkeeraamiseen verrattuna paljon pahempi juttu. Ja eilen venäläisillä rekkareilla varustettu auto teki U-käännöksen keskellä risteystä välittämättä muusta liikenteestä Snellmaninkadun ja Oksasenkadun risteyksessä, siinä torin kulmalla.