Nyt on iskenyt joku armeijavillitys vaatekauppoihin :D. Olettekos huomanneet? Ginassakin on pitkähihasia paitoja, hihoissa jotku sotilas-arvomerkit. Maiharitakkeja myydään naisille, reisareitakin on näkynyt kaupossa jonkun verran. Maaston vihereää on näkynyt paljon.
Mitä mieltä ko. tyylistä?
Mitä mieltä ko. tyylistä?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Konalantie 2 varusteleka pun ainen tiili talo
sinne kun meet olet minun taivaassa.
armyshop vanhat bw takit käytetyt armeja tavarat
terveis perseensuti
kyllä... tämä on ainoa "vaatekauppa" (oha siel paljo muutaki) jossa jaksaa olla vaikka pariki tuntia. Oma suosikkikauppani. Vuoden aikana tullu käytyy siel n 6 kertaa (asun Joensuussa) . Kestäviä, käytännöllisiä, ja iha hienojaki vaatteita ja varusteita hyvään hintaan.
Halleluuja se menee koht muodist pois
Ihan kauhee tyyli. Naisten paidoissaki sotilasarvomerkit, wtf?! Mistäs nyt moinen "isänmaallisuus" on lähtösin? :D
yleensä kaikki ns. ''armymuoti'' niinkuin jotkut näköjää nimittää ovat noissa normi kaupois jenkkimallia yleensäkkin. ei niissä ole mitään isänmaallista.
Tällaista on kunnon armymuoti.
http://www.menofeasycompany.com/home/images/1-415.jpg
hyi... Natsien SS-upseerien univormut on paljon tyylikkäämpiä.
LOL mikä hattu? XD