hei! aloin kyselemään että mikähän mahtaisi olla vikana kun 4v nöffini haisee tosi pahalle...? olen koittanut tutkia koko koiran läpi ja mistään ei tunnu löytyvän mitään mikä vois haista...:(! olen pessyt sitä, harjannut ja hoitanut muutenkin hyvin!
olen ajatellu hampaita, anaalirauhasia, esinahantulehusta,jne, mutta ei tunnu tulevan mistään....?
aina kun ollaan sisällä niin haju tulee esille...kun koira kävelee ohi tai laittaa viereen makaamaan niin se haju oikein lemahtaa tulemaan!!!! hyi se on tosi pistävä ja häiritsevä haju!
jos ei lopu pian täytynee käyttää lääkärissä! mut ois kiva kuulla onko muilla vastaavaa....
paha tuntematon haju.....
4
861
Vastaukset 4
- kati
tutkinut koiran läpikotaisin?Ihan ensimmäisenä tuli mieleen hotspotti.
- nallen mamma
voi olla ihan tassuhiki! meillä ainakin ajoittain tulee tosi karmea löyhkä tassuista..
- satsku
Hei.
Et ole muuten ainoa jolla on sama haju ongelma nöffinsä kanssa.Meillä on 6-vuotias uros ja se haisee kanssa paljon ja tosi pahalle.Olemme myös pesseet sitä ja se on vähäksi aikaa lopettanutkin hajun,mutta ajan päästä haju tulee takaisin.On käytetty myös lääkärissä,mutta kommentti oli,että jokaisella on omanlaisensa haju,mutta omasta mielestäni ei missään eläimessä saisi näin paha haju olla.Meillä tämä "pieni"lemmikkimme on ulko koira ja ainoastaan yöt nukkuu meidän omakotitalon ulkoeteisessä.Ajattelen joskus,että turkki haisee pahalle sen takia,että se on ulkona kelillä kun kelillä,mutta en usko sen kuitenkaan vaikuttavan haisemiseen,koska pesemme,kuivaamme ja harjaamme nöffiämme paremmin varmaan kuin itseämme.Sama ongelma siis meillä ja kiva olis jos joku kertois miten ratkaista tämä haju haitta?- 3xiloa
Epäilen nöffimme rintakarvojen haisevan kun kuolaa ja rinta on vähän väliä märkä vaikka kuinka yritetään kuivailla. Koira viihtyy paljon ulkona. Haju mielestäni on lievempi silloin, kun saan koiran asettumaan sisälle yöksi. Mututuntumaa vain..?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132341Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???301157- 106953
- 71942
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha611912- 48855
- 85790
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 70666
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666