MC60 värinä

Tyhmä kysymys ehkä; Miten saa MC60:sta värinätoiminnon kokonaan pois? Eli siten että, ei käytössä viesteissä, vast. ot. puheluissa ym.
Kiitos neuvosta kuitenkin;)
5426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

asetukset ja jostain soittoääni asetuksista, eli vaikka profiileista, siellä pitäs olla värinä kohta ni ota ruksi pois...

Äänestä

Vielä kun jostain löytäisi asetukset josta saa viestin värinähälytyksen pois.

Äänestä
  • se poistunut siinä samalla?

    Äänestä

Ei poistunut ei. Viestin tullessa värinä vielä toimii. Olen kyllä yrittänyt kaikista mahd. valikoista saada sitä pois päältä.

Äänestä

no mene: asetukset: soittoäänet: värinä..paina: muuta.. silleen toimii ainakin omassa mc60.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Neuvoja kirjoitti:

Tyhmä kysymys ehkä; Miten saa MC60:sta värinätoiminnon kokonaan pois? Eli siten että, ei käytössä viesteissä, vast. ot. puheluissa ym.
Kiitos neuvosta kuitenkin;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu