Jos pidän välivuoden peruskoulun jälkeen ja muutan omaan kämppään, voinko saada minkäänlaista tukea mistään? Rahat ei kyllä riittäisi jos ei mistään saisi tukea :/
Oma kämppä ja välivuosi
3
360
Vastaukset
- hmmhmm11
Niin ja täytän maaliskuussa 17 jos ikä vaikuttaa jotenkin
- jgdgdy
vanhempasi tulot vaikuttavat tukien saamiseen 20-vuotiaaksi asti, eli tuskin saat paljon mitään. töitä töitä töitä, niin suurin osa vuokrat maksaa.
- cfvg
Niin tuo ikäraja pätee tietystkin opintotukeen, mutta siitähän tässä ei ole kyse, jos kerran välivuotta ollaan viettämässä.
Asumistukea voi saada. Jos taas osallistuu työkkärin työllistämistä edistäviin palveluihin, voi saada työttömyyskorvausta. Sossu taas päättää toimeentulotuesta, mutta siinä luultavimmin vedotaan vanhempien elatusvelvollisuuten eikä tukea tipu kevyin perustein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733340
- 622594
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582268Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1952181- 552082
- 421683
- 431672
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141333EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481290- 61149