Maailman pelastaminen on helppoa.

Älä tee mitään.

4

52

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei ambulo,

      Jeesus on jo meidät pelastanut kuolemalla Golgatan keskimmäisellä ristillä.
      Mutta me emme saa jäädä tumput suorina vain omistamaan armoa itsellemme, vaan Jeesus antoi meille lähetystehtävän. Tehtävä tuntui opetuslapsista mahdottomalta tehtävältä ja se tuntuu aika ajoin meistä kristityistäkin. Jokaiseen maailman kolkkaan pitäisi julistaa evankeliumia, ilosanomaa. Jokainen, jos kertoisi edes yhdelle, olisi maailma evankelioitu. Miltäs tälläinen kuulostaisi?

      t. Maarit-pappi

      • Ambulolla on väkevä pointti (mikäli sen oikein oivalsin). Jos ihmiset eivät tekisi mitään, niin ihmiskunta kuihtuisi pois ja sitten maailma pelastuisi.

        Kristinuskon 'ilosanoman' levitys ei tuohon pysty.


      • Nasse.

        On käsittämätöntä että joku voi tuohon höpötykseen uskoa.


    • Totuuden poikanen on tässä. Luin joskus artikkelin jossa todettiin että, jos ihminen yht´äkkiä häviäisi maapallolta, niin sitä ei oikeastaan edes huomattaisi.

      Mutta jos hyönteiset häväisivät, niin pallon biodiversiteetti romahtaisi parissa viikossa ja maailmanlaaluinen nälänhätä olisi tosiasia.

      Siinä teille uskoville jotka olette sitä mieltä teidät on luotu maapallon herraksi, joka hallitsee maassa vilistäviä, ilmassa liitäviä ja meressä uivia..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      397
      8553
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      170
      2891
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      13
      1232
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1008
    5. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      64
      928
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      916
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      913
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      893
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      852
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      72
      822
    Aihe