Rakentelen vesijäähdytystä ja tarvitsisin avustusta osien valinnassa.
Pumpuksi ajattelin Hydor Seltz L 20 II SE. Onko moisessa häiriöitä ja millainen melutaso? siis pumpun pitää olla halpa, korkeintaan 40e.
Prossublokiksi Zalman ZM-WB2. Käsittääkseni tehokas ja hyvä laatuinen. Muropaketissa testattu ja pärjäsi hyvin.
GPU blokista en tiedä. Onko niissä suuria tehoeroja? Suositelkaa R9800 kortille.
Kiitoksia avustaville
Vesijäähy
4
1169
Vastaukset
- Pumppu
Ihan toimiva on, kun se on 230v, laita siihen Goodsky MI-SH-212L rele saat sen päälle kun pc käynnistyy, ja päinvastoin.
- Pazi
Toiset ei oo kehunu tuota oikein uppo pumppuna toimii hyvin mut letku pumppuna on kuulema alkanu monella vuotamaan.
Mulla Eheim Compact 600 maksaa n.30e
Se on uppo pumppu ja on minua palvellut hyvin
ja on hiljainen. - qwett
Vapaastihengittävän V6:n ilmansaanti on turvattava!
Sen puolesta taisteltiin Ihantalassa! - eräjorma
Hydor Seltz L 20 II
Erinomainen pumppu! Todella hiljainen mutta edullinen.Tollasella pumpulla ajelen ite.Kupariblokki prossuna 2500XP-M @ 2.7 ghz=) Lämmöt seilaa 40-50
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-348119Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1016314Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1184468- 1564347
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain654004Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.642705- 1652116
- 652008
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1501908- 471708