Hei,
Tietääkö kukaan mitä mökkitalkkari veloittaa palveluksistaan. Olis vähän sellaisen kaipuuta. Vähän paikkojen valvontaa. Mökkitien aurausta, puunteko ruohonleikkuuta.
mökkitalkkari
3
888
Vastaukset
- talkkarin lisä laide
GSM-hälytyslaite
Varas tunkeutuu autoosi, kesämökillesi, varastoosi, veneeseesi... Kohteeseen sijoittamasi GSM-varashälytin ilmoittaa välittömästi hankkeesta - ilman että konnilla on aavistustakaan. Voit ryhtyä heti vastatoimiin, ennen kuin vahinkoa on ehtinyt edes tapahtua.
Laite on GSM-kännykkä, johon on integroitu helppokäyttöinen hälytin ja kauko-ohjain.
Erinomainen toimintavarmuus! Laitteen nerokkaan rakenteen ansiosta se resetoi itsensä kerran vuorokaudessa varmistaen näin yhteyden tukiasemaan. Tällöin säilyy hälytysvalmius pitkiä aikoja ilman huoltohenkilön ylläpitoa!
Säästää sinulta satojenkin kilometrien turhan reissun, mikäli kännykkälasku on jäänyt maksamatta ja operaattori on sulkenut liittymän. GSM-modeemeissa ei ole tätä ominaisuutta!
Ominaisuudet:
Hälyttimessä on vakiona kaksi sisääntuloa, N.C. ja N.O. jotka toimivat yhtäaikaisesti.
N.C.:hen voidaan kytkeä esim. kesämökin liikeilmaisimia, ja N.O.:hon esim. saunan ja ulkovaraston tms. hälytysantureita. Voidaan lisätä myös kolmas, merkkiäänellä varustettu N.O.-sisääntulo.
Ohjelmoit hälyttimeen numerosi, johon se soittaa hälytyksen sattuessa. Laite hälyttää soittokierroksen (vakiona 2 min) ajan, jonka jälkeen se siirtyy valmiustilaan ja katkaisee puhelun jääden odottamaan uutta komentoa. Mikäli vastaat hälytykseen, voit mikrofonin kautta kuunnella valvottavan kohteen ääniä soittokierroksen loppuun asti ja päätellä, onko aihetta ryhtyä toimenpiteisiin. Voit lisäksi varmistua asiasta milloin vain soittamalla hälyttimeen, jolloin kuuntelet ilman aikarajaa.
Laitteeseen voi liittää myös äänittävän piirin, joka tallentaa valvottavan kohteen ääniä jopa kahdeksan tuntia! Katso tästä lisätietoja ja kysy puhelimitse.
Saatavana lisäosa, joka kertoo sinulle selvällä suomen kielellä: "Automurto", "Kesämökkiin murtauduttu", "Varasto" tms., mikäli sinulla on useita hälyttimiä tai niihin kytkettyjä antureita! Voit äänittää viestisi myös itse (max. kesto 20 sekuntia), ja muuttaa sen milloin vain! Se ilmoittaa tarvittaessa myös, mikäli kohteen lämpötila alittaa asettamasi rajan. Lisähinta 30,- €.
Käyttöjännite 9 - 16 V (DC). Palautuu automaattisesti toimintakuntoon muutamassa sekunnissa esimerkiksi sähkökatkoksen jälkeen. Myös kaikki toiminta-asetukset säilyvät muuttumattomina!
Varmistaaksesi toiminnan pitkän sähkökatkoksen (jopa 24 h)! varalta saatavilla on edullinen akku (hinta 25,- €).
Voit soittaa laitteeseen kuunnellaksesi kohdepaikan ääniä - sopii mm. potilaan seurantaan.
Sopii myös jatkohälytykseen. Tässä kuvia.
Laitteeseen voi suoraan kytkeä rajattomasti liikeilmaisimia tai muita hälytysantureita, esimerkiksi jonkin näistä.
Voit myös liittää esim. tällaisen hälytyssireenin. 701-2 -mallissa on sille liitäntä valmiina.
Tästä löydät hälyttimeen kytkettävien lisälaitteiden hinnaston.
Vuoden takuu. Toimitus- ja takuuehdot: NL85.
Kuvassa kotelon päällä ja vieressä maailman pienimpiä hälytysantureita. Sopii erityisesti kesämökin valvontaan.
Sähkökatkoksen varalta voidaan laitteeseen liittää akku, esim. Hitachin malli HP1-12 (12V, 2 Ah) turvaa toiminnan jopa 24 tuntia! Hinta 25,- €.
Setin hinta 310 € - ominaisuuksiinsa nähden edullinen!
http://www.gsmhalytyslaite.com
Tilausnumero 701-1 (jatkohälytin ja kesämökkihälytin). Tilaukset sähköpostitse, faksilla 09-7772896, myös puhelimella 09-41100303 tai 0400-459890.- melkein hyvä laite
Olihan melkoisen hyvä laite. Sääli vaan, ettei auraa tietä, leikkaa ruohoa, eikä pilko klapeja. Sitähän alkuperäinen kysyjä oli vailla. Kone ei koskaan korvaa ihmistä. MOT.
- ei aivan hyvä Talkkari!!!
HUOM! Tekstiviestikomentojen perillemeno saattaa viivästyä melkoisestikin, koska paikallisissa viestikeskuksissa on ajoittain ruuhkaa. Antiikki-TV Oy ei vastaa ongelmista tai vahingoista, joita viiveet puhelinoperaattorinne toiminnassa voivat aiheuttaa. Mikäli komentojen on toimittava välittömästi, suosittelemme analogisen ohjaimen valitsemista, esim.!!!!Talkkari tarvitaan !!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399154Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737897Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605600William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542341Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62085Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821734Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191673Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921419Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381355Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71243