Eilen tuli tärkeitä päivityksiä ja yksi (vaiko kaksi?) valinnaista. Olisin asentanut sen valinnaisenkin, mutta kun en ehtinyt niin kauan kuin WU sitä tarjosi. Eli kävi niin, että se häipyi sieltä WU:sta. Mikähän päivitys se nyt olikaan ja saako sen MS:N joltain sivulta, vai kannattaako sitä asentraakaan, kun se häipyi tuolta WU:stakin ja miksihän se se sieltä häipyi? Jäi vain se toinen, joka siellä on ollut jo iät ja ajat ja jota en tarvitse.
Windows update
Myöhästyin
9154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Valinnaisista on mahdoton sanoa kun niitä tulee laiteajureihinkin niin ei voi tietää mitä on tarjottu. Valinnaisen päivityksen asentamatta jättäminen ei ole mitenkään vaarallista kun ne eivät ole tietoturvapäivityksiä.
jotain bing desktoppia ja muuta turhaa tuputti tänne.laitoin ne piiloon.
WU:ssa ei tarjoilla mitään tuollaisia ikinä.
tuputus tuli vistaan ja seiskaan:
http://prntscr.com/m2pkh
kummassakaan ei ole koskaan ollut bingiä tai sen sellaisia asennettuna.
Eipä ole näkynyt. Käytössä W7. On varmaan tyrkyllä vain englanninkielisiin Windowseihin. Ihan uusi juttu muutenkin, mitään vastaavaakaan en ole ikinä nähnyt.
googletuksen perusteella ei ole edes ensimmäinen kerta, ainakin huhtikuussa sitä on tuputettu päivityksenä.
mutta ei se minua mitenkään haittaa, ei se väkisin asennu.
Jos sinulla on MSE niin se näkyy WU:ssa.
Ei ole MSE:ia
Ehkä se päivitys ei sitten ollut yhtään tärkeä ...
:D