mitkä olis papukaijoille hyviä nimiä??
KAIPAAN ehdotuksia!!!
Vastaukset 4
- katjuska
on neitokakadut Isabella (bella), Isadora (doris) ja Iisakki...Benjamin (jami) siirtyi jokunen vuosi takaperin "vihreämmille niityille". Nimet ovat vain jostain putkahtaneet lintua katsellessa ja toisiin nimiin soviteltaessa. Lintuhan oppii oman kutsumanimensä...oli sitten vaikka Chester tai Kalle. Pääasia, että tulee muuten kaikin tavoin tarpeet huomioiduksi.
- mä vaan
meillä neljä edellistä olivat Tipi, Sipi, Iita ja onni. Ja sitten tämän hetkiset ovat nimeltään Topi ja Alli. Mun kaverilla on nymfi nimeltään Elvis mut sitä kutsutaan epuksi. Kannattaa käydä netissä kasvattajien kotisivuila niin sieltäkin löytyy nymfien ja muiden papukaijojen nimiä joista saattaa löytyä hyvä nimi.
- -K-
Suomen Papukaijayhdistyksen julkaisemassa lemmikkilintukalenterissa on myös lemmikkilintujen nimipäivät, kalenterissa on yli 400:n linnun nimeä!
Kalenterin löydät osoitteesta http://www.papukaijayhdistys.fi - harmaapapukaijan onnekas om...
Mulla on ollu elämäni aikana nymfei joiden nimiä on ollut: Ecu,Dollari,Penni,Hani,Mani,Aku,Pippuri,Una.Tällä hetkellä on harmaa papukaija nimeltä Richard eli lyhyesti Riku.Niitä nimiä keksii kyl yllättäen ku vaan näkee millanen kaveri on kyseessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1371557Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1431373Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak118871Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja123836- 77795
- 56741
Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero154599Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt298576- 37571
- 6540