Milli niminen kissani ei ole mikään tavallinen seura-/sisäkissa. Se osaa mm. noutaa: http://s1010.beta.photobucket.com/user/Sipeteus/media/Elukoita/IMGP0426.mp4.html
Milli osaa myös antaa tassua, ylävitosta/läpyä, se osaa myös istua, tulla luokse ja mennä maaten, hypätä pyynnöstä esim sohvalle, myös kuljetus laatikkoonkin se menee käskystä. Lelua se tosin noutaa yleensä vain silloin kun sitä huvittaa leikkiä ja joskus se jokin lelu on yön aikaan tupsahtanut sänkyyn :)
On hieman tuumailtu josko yrittäis opettaa kierimään ja nostamaan molemmat tassut ilmaan.
Noutava kissa jolta ei temput heti lopu
5
640
Vastaukset
- jes.........
ihana katti aina ne keksii uutta tekemistä muista palkita se kun tekee jotain temppuja.
Sen takia niitä herkku pusseja onkin melkein joka nurkassa huushollia =) Kissakin tietää hyvin kun yhden laatikon aukasee mitä sieltä yleensä haetaan (=kissan nameja) säntää samantein jalkoihin urisemaan ja tassua se tuppaa jo antamaan ilman että siltä edes mitään pyytää xD
- sebetri
Mulla on kans noutava kissa. Muuta se ei sitten osaakkaan. :D Muutakun nuolla naamaa.
- NoutajaKissa
Otin puolipitkäkarvaisen kissanpennun ja se alkoi heti noutamaan lelujaan. Nyt se on noutanut jo kuukauden ja on vajaat 4kk.
- weehoohuu
Meillä on tullu ongelmia 4vuoden ikäsen narttu kissan kanssa kun se yöllä laitetaan kylppäriin (ettei sotke paikkoja yöllä..) Pitää kylppärin ovi laittqaaveitsellä lukkoon kun rouva osaa avata ovet =D mutta kerran se oli sen lukosstakin saanut auki.. wtf..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010906Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710369Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335801Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804624Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313106- 1713105
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391903Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981498Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61330Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161254
