Mitä kuuliaa?

Antaisitteko jonkinlaista taulukkoa siitä, mitä kuulia kannattaa käyttää?(0.2g kuulalla ilmoittakaa lähöt)
Esim.
120m/s - 0.25
150m/s 0.3g


ja tuohon tyyliin.
359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

0.20 kuulat
80-90m/s

0.23-0.25 kuulat
90-120m/s

0.28 kuulat
120-140m/s

0.30-0.43 kuulat
140-170m/s

Tuossahan ne suurin piirtein. Asekohtaisiahan nämä ovat, tai mitä tykkää käyttää.

Äänestä
  • Jos on M160-Virit, niin onko 0.35g tai 0.36g kuulat tarpeeksi painavia?

    Äänestä

  • Khyllllä! kirjoitti:

    Jos on M160-Virit, niin onko 0.35g tai 0.36g kuulat tarpeeksi painavia?

    kyllähän nuo ihan hyviä ovat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Auttakaa marked yms. kirjoitti:

Antaisitteko jonkinlaista taulukkoa siitä, mitä kuulia kannattaa käyttää?(0.2g kuulalla ilmoittakaa lähöt)
Esim.
120m/s - 0.25
150m/s 0.3g


ja tuohon tyyliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu