Savoy grest bur dubai

kdsjisj

Kokemuksia ko hotellista ? matkavinkkejä, lähdetään tammikuussa.

4

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juuri tullut

      Bur dubain alueella, hyvät kulkuyhteydet mm. Metroasema kävelymatkan päässä. Hotelli kuuluu samalla alueella oleviin muihin Savoy-hotelleihin, jotka kyllä todella hyviä! Ilmainen kuljetus myös joka päivä rannalle. Bur Dubain aluetta suotta moititaan, aika paljon Intialaistaustaisia, mutta ei ainakaan mua haitannut. Hinta-laatusuhde loistava :) Hyvää matkaa! Poltteet jo takaisin, vaikka viime reissusta vasta kuukausi!

    • kdsjisj

      Kiitti tiedoista, tarjoaako hotelli myös kuljetuksen rannalta hotellille ja jos niin millasella aikataululla. Jos tulee taksilla niin onko niitä helppo saada siitä uimarannalta.

      • Juuri tullut

        Muistaakseni minibussi kyyti lähtee hotellilta joka aamu klo. 10 tai 9 ja takaisin hotelleille klo. 13. Taxinkin saa helposti, varsinkin Jumeirah Beach Parkista, joka on myös mun mielestä parempi kuin Jumeirah open beach vaikkakin molemmat ovat loistavia rantoja! Beach park on pikkasen siistimpi.


      • matkustaja jm
        Juuri tullut kirjoitti:

        Muistaakseni minibussi kyyti lähtee hotellilta joka aamu klo. 10 tai 9 ja takaisin hotelleille klo. 13. Taxinkin saa helposti, varsinkin Jumeirah Beach Parkista, joka on myös mun mielestä parempi kuin Jumeirah open beach vaikkakin molemmat ovat loistavia rantoja! Beach park on pikkasen siistimpi.

        9.10 lähtee kyyti rannalle ja klo 13 takaisin. Hyvä hotelli, suosittelen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      251
      2868
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      3
      1604
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      2
      1305
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1174
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1151
    6. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1015
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1012
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1000
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      927
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      133
      882
    Aihe