3 viikon sisään tullut ilmi jo toinen tapaus, jossa naiselle on laitettu juomaan jotain. Juomat eivät ole olleet vartioimatta vaan laitto on tapahtunut hyvin huomaamattomasti. Aine alkaa vaikuttaa heti, ei lamauta, mutta muisti häviää ja muutenkin käytös muuttuu täysin normaalista. Aine vaikuttaa usein ja saattaa esiintyä harhanäkyjä/pelkotiloja. Täysin huumaava, ei normaali käytös. Olkaa naiset varovaisia!!
Tyrmäystippoja/huumaavia aineita Imatralla
simone1
13936
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Missä paikoissa näitä on tällä kertaa jaettu?
Leipäjonossa
tällä kertaa??? Onko tämä normaalia käytäntöä?
sitä se teettää kun ennen baaria vetää piriä subutexia xanoreita essoja hassista ja normisoneja
niin ja sit vetää vielä somp.ua
Ei kannattaisi leikkiä vakavalla asialla, helppoa naureskella/ilkkua kunnes osuu omalle kohdalle. Itselleni on käynyt hyvin samalta kuulosta tapaus, samassa kaupungissa. Onneksi minulta ei taju lähtenyt vaan ystävät huolehtivat, itse en loppuillasta muista mitään muuta kun loppuyöstä kamalan pelkotilan. Minut oli heitetty baarista pihalle, ystävänikään ei tiedä syytä tapahtumaan. Yhtä-äkkiä oli vain tullut poke heittämään pihalle. Seuraavat 4pv meni sitten kärsiessä hirveästä olosta, olin yhteydessä myös sairaalaan.
hahahahaaaaha kylläpä jennikkä oli ottanna kovat kännit, jees. ihme että heittivät pellolle. oli hyvä asiakas. voi voi kyllä on surkeeta se rapula. ei muuta kuin lisää lisää ja taas lisää.
Pennikkä puhuu asiaa
Tämä on mielestäni sama asia kun tällä hetkellä koirille laitettuja rotanmyrkky "herkkuja" on ollut taas Hossukka - Lempukka akselilla! Kiinni jos jää niin nimet nettiin niin luulen että sakihivutus auttaa ongelmaan!
Mitäs läksit kikkelis kokkelis vaan
Totta puhutte.
Joo näitä on ollut iät kaiket.. Yhdeltä tutulta lähti jopa väliaikaisesti näkö tyrmäystippojen takia.. onneksi palautui.. :( on tosi arvaamatonta että miten niihinkin reagoi.. Ja kaikki uhrit eivät suinkaan aina ole naisia..
On totta ettei kaikki uhrit ole naisia, useille miehille käynyt samoin. Oma kokemukseni sattui 3-4kk sitten. Join baarissa alkoholia (enkä jaksa käydä edes erottelemaan asiaa sen enempää, koska puolet tulevista viestien kirjoittajista varmasti osaavat ja tietävät kertoa minkä verran ja pilailla kärsijöiden kustannuksella!)
Meillä oli todella mukava tunnelma ja ilta sujui hyvin, baariin saavuimme n. klo 1 aikaan ja viimeinen muistikuvani oli tanssin jälkeen baaritiskillä kun jotkut pojankolttoset yrittivät maksattaa juomiaan meillä. Tämän jälkeen muistikuvani ovat erittäin sekavat. N. kaksi tuntia (en osaa varmasti kellonaikaa sanoa) on muistini kohdalla täysin musta aukko. Sen mitä seuraavaksi muistan mistään on se, että olen baarista pihalla ja täysin peloissani ja harhainen. Olin valmis puolustamaan ítseäni ja läheisiä, vaikka todellista vaaraa ei ollut. Seuraavat 6 päivää meni parannellessa, pariin ensimmäiseen yöhön en uskaltanut nukkua, tärisin, lopulta kun nukuin niin olisin voinut nukkua aina vaan. Myös itsetuhoiset ajatukset nostivat päätään tapahtumaa seuraavana päivänä (ikinä en voisi kuvitella tekeväni mitään sellaista!) Ruokahalu katosi täysin n. 5 päiväksi. Mitään ei pystynyt syömään. Tämä nyt ihan vain tiedoksi muille kanssa kärsijöille/asian tosissaan ottaville! Olkaa oikeasti varovaisia, varsinkin tuntuu, että tämä imatran suunta on näitä täynnä :( Ja vartioikaa juomianne, vaikka valitettavasti sekään ei aina tunnu auttavan, joten pitäkää huoli, että läheiset auttavat hädässä vaikka kuinka käytös muuttuisi! Jokainen joka ystäväänsä/läheistään tuntee tietää mikä on normaalia käytöstä ja mikä ei!