25v miehet....

katjuska0

Voisitteko kuvitella seurustelevanne 18vuotiaan kanssa?

Olen 18v nainen ja tapaillut jonkin aikaa 25vuotiasta miestä...seksiä ei vielä ole ollut.

Mitä mieltä olette onko hän vain seksin perässä kun ottaa huomioon ikäeromme?

5

666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näinhänse

      Vaikea mennä sanomaan kun meitä on niin moneen junaan. Pitäisi tietää enemmän persoonasta ja käyttäytymisestä. -Molempien

      Itse olen 25 vuotias mies ja voisin aivan hyvin seurustella 18 vuotiaan kanssa jos hän käyttäytyy tarpeeksi kypsästi ja on muutenkin päässyt yli teini-asteelta. Toki voi olla vaarana että mies hakee vain hetken huumaa ja on siistiä kun saa "tiukkaa ja nuorta" anteeksi ruma kieli mutta näin se vaan on.

      Minusta sinun pitäisi itse huomata millä asenteella mies kanssasi liikkuu. Kyllä sen näkee heti puheista ja miten hän sinua kohtelee, haluaako hän olla kanssasi tosissaan.

      Milläs mielellä olet itse liikenteessä. Jos olet itse tosipohjalla niin kannattaa ne pelisäännöt tehdä hyvissä ajoin sitten selväksi toisellekkin. Jos se mies susta oikesti on kiinnostunut niin ei se seksi pitäisi olla edes päällimmäisenä mielessä. Toiseen tutustumista ja yhdessä oloa eka.

      Itse seurustelen ainostaan tosipohjalla aina joten en viitsisi edes kiusta ketään vain sen takia että saisin seksiä. Toki se on mukavaa kun olisi joku ihminen vierellä jota voisi helliä.

      -Mies 25

    • ---

      Itse olen 28v mies ja seurustelen 20v naisen kanssa, enkä todellakaan pidä seksiä tärkeimpänä asiana.

    • Anonyymi00003

      Se on ihan sama minkä ikäinen se mies on. Itse en ole yhtäkään kertaa löytänyt mitä olen etsinyt eli vakituista suhdetta mieheen, jossa mentäisiin lopulta kihloisiin tai naimisiin. Ne haluaa lyhyttä seksisuhdetta siitä lähtien kun olen ollut 13-14 v tyttö niin seksi vain kelpaa ainakin minulta. Olen todella kaunis, olin välillä tosin lihavampi mutta nyt taas melko hoikka ja alunperin hoikka. Miehet ei ole kertaakaan halunneet muuta kuin lyhyttä sexisuhdetta, tarpeet ei kohtaa. Mä en tunne mitään seurustelusuhdetta miesten käytäntönä Suomessa mun kanssa. Olisin halunnut naimisiin ja lapsia, nyt 51 ja kohtu jouduttu poistamaan, ei siis lapsia enää voi tulla. Voisi kuvitella että olen tavis näköinen nainen ja melko tyhmä, mutta se ei pidä paikkaansa. Voisin lähteä paikalliseen ja saada taas kerran potentiaalisen yhden yön miehen, jos vaan ottaisin. En jaksa ottaa enää yhden yön sexi kandidaattia. En myös usko Tindereihin. Mä en saanut kihloihin tai naimisiin pääsyä koska tapaamani miehet olivat etsimässä vain ja ainoastaan sitä itseään. Myös naurettava vitsi. Miehet on... Ilmeisesti... Maassamme ja monessa muussa maassa... Sellaisia. Ei voi vetää muuta johtopäätöstä. Enkä ole erityisen kevytkenkäisen näköinen edes. En ole mennyt läheskään joka kerta sänkyyn ja loppuun asti. Menetin vanhana neitsyyteni.

    • Anonyymi00004

      18-vuotiasta varmaan hän haluaa vakavaksi otettavaksi kumppaniehdokkaaksi?
      Jos vaikka 18-vuotiaana korkeakoulu opiskelijana olet kenties mielenkiintoinen?
      Hänen mielestään sopiva ehdokas puolisoksi?

    • Anonyymi00005

      On nyt 32-33 vuotias tämänkin keskustelun aloittaja.
      Miksei ylläpito poista jo 2005-2020 aikaisia tekstejä mistä aika on jo mennyt ohitse?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      101
      1165
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      40
      880
    3. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      102
      858
    4. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      37
      854
    5. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      44
      697
    6. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      56
      688
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      53
      579
    8. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      32
      570
    9. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      60
      553
    10. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      51
      511
    Aihe