Voisitteko kuvitella seurustelevanne 18vuotiaan kanssa?
Olen 18v nainen ja tapaillut jonkin aikaa 25vuotiasta miestä...seksiä ei vielä ole ollut.
Mitä mieltä olette onko hän vain seksin perässä kun ottaa huomioon ikäeromme?
25v miehet....
5
418
Vastaukset
- Näinhänse
Vaikea mennä sanomaan kun meitä on niin moneen junaan. Pitäisi tietää enemmän persoonasta ja käyttäytymisestä. -Molempien
Itse olen 25 vuotias mies ja voisin aivan hyvin seurustella 18 vuotiaan kanssa jos hän käyttäytyy tarpeeksi kypsästi ja on muutenkin päässyt yli teini-asteelta. Toki voi olla vaarana että mies hakee vain hetken huumaa ja on siistiä kun saa "tiukkaa ja nuorta" anteeksi ruma kieli mutta näin se vaan on.
Minusta sinun pitäisi itse huomata millä asenteella mies kanssasi liikkuu. Kyllä sen näkee heti puheista ja miten hän sinua kohtelee, haluaako hän olla kanssasi tosissaan.
Milläs mielellä olet itse liikenteessä. Jos olet itse tosipohjalla niin kannattaa ne pelisäännöt tehdä hyvissä ajoin sitten selväksi toisellekkin. Jos se mies susta oikesti on kiinnostunut niin ei se seksi pitäisi olla edes päällimmäisenä mielessä. Toiseen tutustumista ja yhdessä oloa eka.
Itse seurustelen ainostaan tosipohjalla aina joten en viitsisi edes kiusta ketään vain sen takia että saisin seksiä. Toki se on mukavaa kun olisi joku ihminen vierellä jota voisi helliä.
-Mies 25 - ---
Itse olen 28v mies ja seurustelen 20v naisen kanssa, enkä todellakaan pidä seksiä tärkeimpänä asiana.
- Anonyymi00003
Se on ihan sama minkä ikäinen se mies on. Itse en ole yhtäkään kertaa löytänyt mitä olen etsinyt eli vakituista suhdetta mieheen, jossa mentäisiin lopulta kihloisiin tai naimisiin. Ne haluaa lyhyttä seksisuhdetta siitä lähtien kun olen ollut 13-14 v tyttö niin seksi vain kelpaa ainakin minulta. Olen todella kaunis, olin välillä tosin lihavampi mutta nyt taas melko hoikka ja alunperin hoikka. Miehet ei ole kertaakaan halunneet muuta kuin lyhyttä sexisuhdetta, tarpeet ei kohtaa. Mä en tunne mitään seurustelusuhdetta miesten käytäntönä Suomessa mun kanssa. Olisin halunnut naimisiin ja lapsia, nyt 51 ja kohtu jouduttu poistamaan, ei siis lapsia enää voi tulla. Voisi kuvitella että olen tavis näköinen nainen ja melko tyhmä, mutta se ei pidä paikkaansa. Voisin lähteä paikalliseen ja saada taas kerran potentiaalisen yhden yön miehen, jos vaan ottaisin. En jaksa ottaa enää yhden yön sexi kandidaattia. En myös usko Tindereihin. Mä en saanut kihloihin tai naimisiin pääsyä koska tapaamani miehet olivat etsimässä vain ja ainoastaan sitä itseään. Myös naurettava vitsi. Miehet on... Ilmeisesti... Maassamme ja monessa muussa maassa... Sellaisia. Ei voi vetää muuta johtopäätöstä. Enkä ole erityisen kevytkenkäisen näköinen edes. En ole mennyt läheskään joka kerta sänkyyn ja loppuun asti. Menetin vanhana neitsyyteni.
- Anonyymi00004
18-vuotiasta varmaan hän haluaa vakavaksi otettavaksi kumppaniehdokkaaksi?
Jos vaikka 18-vuotiaana korkeakoulu opiskelijana olet kenties mielenkiintoinen?
Hänen mielestään sopiva ehdokas puolisoksi? - Anonyymi00005
On nyt 32-33 vuotias tämänkin keskustelun aloittaja.
Miksei ylläpito poista jo 2005-2020 aikaisia tekstejä mistä aika on jo mennyt ohitse?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1117943Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4227083SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1785350Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1284291Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en754184Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal954166Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103902Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03580Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132450Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema172036