hotelli arabian courtyard..

irmeli4

Hei olisiko kenelläkään kokemusta tuosta arabian courtyard hotellista? Kaikki mahdollinen tieto on tervetullutta..

4

309

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heijp
    • AC majoittuja

      Mainio hotelli, kuitenkin ylihinnoiteltu. Kulunut, vanhanaikainen, huono ilmastointi. Pubi vain tupakoiville. Aamiainen keskitasoa. Toisaalta ns. vanhan ajan tunnelmaa ja patinaa. Metro kaukana. Museo vastapäätä, lähellä creekiä. Erinomainen intialainen ravintola, alakerran pizzeriasta saa monenkokoisia ja hyviä pizzoja isoon ja pieneen nälkään. Kuitenkin palvelualtis, mainio ja ystävällinen henkilökunta! Mitättömän pieni ja varjossa oleva uima-allas omituisine määräyksineen. Hotellin edessä vilkas katu. MOT.

    • irmeli4

      No niin eiköhän siellä viikko hurahda kun hotellilla oloon ei kuitenkaan vallan aikaa jää.Tekemistä ja nähtäväähän dubai on täynnä.Uima allas nyt vois olla mihin panostaisvat,mutta varjonen se on ollut parissa muussakin hotellissa missä edellisinä vuosina oltu.

    • AC majoittuja

      Juu kyllä se ihan hyvä hotelli on, ei siinä mitään! Hinta-laatusuhde ei vain muihin uudempiin dubailaisiin hotelleihin tottuneen länkkärin mielestä ole kohdallaan. Metroasemia ja muita kuin hotlan omia ruokapaikkoja ei ole lähellä, mutta taxit kulkevat. Lähellä ovat museo, soukki, abra-asema ja creekin rannat sekä Bastakiya. Al Ghubaiban metroasema n. kilsan päässä, samoin Carrefour tavaratalo ja Heritage Village. Viimemainitusta jäi muuten vaikutelma, että matkamuistokrääsä oli halvempaa kuin muissa turistirysissä. Al Fahidin metroasema n. puoli kilsaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      112
      1417
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      46
      935
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      746
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      145
      730
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      676
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      626
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      607
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      586
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      530
    10. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      106
      502
    11. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      500
    12. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      478
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      478
    14. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      477
    15. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      468
    16. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      118
      466
    17. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    18. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      413
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      410
    Aihe