Minkälaisia on gigantin kannettavat tietokoneet, kun tarttisin semmotteen opiskeluun? Onks siä alle tonnin hintasia? Kannattaako ostaa ku siä myydään mun mielestäni dell nimistä konetta, et onko hyvä?
Gigantin kannettavat?
11
4055
Vastaukset
- Silence
Kyllä mielestäni kannattaa. Itse löysin sieltä loistavan kannettavan 1299€. Mielestäni niillä ei delliä ole mutta muut merkit kyllä hyvin edustettuina. Samaa romuahan kaikissa on sisällä...kokoonpanija muuttuu.
- Neuvo
Eli joissain tietokoneliikkeissä saa koneen osat valita itse. Vertaile hintoja ja osta sitten. :)
- hiihhhh
mistä liikkeestä saat itse valita kannettavan komponentit... pelle!
- Kurppa
hiihhhh kirjoitti:
mistä liikkeestä saat itse valita kannettavan komponentit... pelle!
http://www.verkkokauppa.com tai http://www.ljh.fi noin ensimmäisenä mieleentulevista... pelle
- taidat olla
Kurppa kirjoitti:
http://www.verkkokauppa.com tai http://www.ljh.fi noin ensimmäisenä mieleentulevista... pelle
Mistä noilta sivuilta saa kannettaviin valita tietyt komponentit... laitappa tarkempi esimerkki.....???? KYSE OLI KANNETTAVASTA!!!
"Eli joissain tietokoneliikkeissä saa koneen osat valita itse. Vertaile hintoja ja osta sitten. :) " - Kymysys
Kurppa kirjoitti:
http://www.verkkokauppa.com tai http://www.ljh.fi noin ensimmäisenä mieleentulevista... pelle
noissa on gigantin kannettaviin...?? muuta kuin ehkä isompi valikoima. Eihän noista saa mitään komponentteja valita erikseen. Menen heti ostamaan jos jossain voi valita kaikki komponentit erikseen kannettavaan.
- Kurppa
taidat olla kirjoitti:
Mistä noilta sivuilta saa kannettaviin valita tietyt komponentit... laitappa tarkempi esimerkki.....???? KYSE OLI KANNETTAVASTA!!!
"Eli joissain tietokoneliikkeissä saa koneen osat valita itse. Vertaile hintoja ja osta sitten. :) "Etsi sieltä. Kai osaat nettiä selata.
http://www.verkkokauppa.com -> Tietokoneet -> Kannettavalaskurit
http://www.ljh.fi -> Pakettilaskuri ylänurkasta ja sitten -> Kannettavalaskuri
Duh.... - Kiinnostunut
Kurppa kirjoitti:
Etsi sieltä. Kai osaat nettiä selata.
http://www.verkkokauppa.com -> Tietokoneet -> Kannettavalaskurit
http://www.ljh.fi -> Pakettilaskuri ylänurkasta ja sitten -> Kannettavalaskuri
Duh....Mistä voin valita esim. radeon 9700 tai 9800 ohjaimen noihin??? mielellään saisi olla 9800. Delleistähän sellainen löytyy.. vai eikö noita saakkaan kunnon näytönohjaimella???
- Kurppa
Kiinnostunut kirjoitti:
Mistä voin valita esim. radeon 9700 tai 9800 ohjaimen noihin??? mielellään saisi olla 9800. Delleistähän sellainen löytyy.. vai eikö noita saakkaan kunnon näytönohjaimella???
Josko jossain rungossa olisi se. Mikset sitten osta sitä Delliä??
- Tietäjälle
Kurppa kirjoitti:
Josko jossain rungossa olisi se. Mikset sitten osta sitä Delliä??
saada muutkin komponentit mahdollisimman hyvät...
- pettynyt
Olen tehny päätöksen, etten osta enää mitään kyseisestä kaupasta. Niin olen karvaasti joutunut pettymään! Ostin jokin aika sitten sieltä tietokoneen kaikki siihen liittyvät systeemit. Näyttö hajos. Vein sen sitten huoltoon sinne, jouduin odottaa 2 viikkoa sitä, että se menee korjattavaksi. Mitään muuta näyttöä ei ollut antaa siksi aikaa heiltä. Tänään sitten soitin ja kyselin sitä, siellähän se sitten olikin, he ei kyllä vaivautunu soittamaan ja ilmoittamaan....
Näyttö palasi takaisin aivan naarmuuntuneena ja kolhittuna. Kyselin vähän että mitä tämmönen oikein on? ei mitään kantaa...
Sain takaisin näytön tosi surkeena. Katsotaan vaan kuinka kauan toimii edes.
Joten en suosittele sieltä mitään ostettavaksi! Laita vähän enemmän vaikka rahaa ja osta kunnon kaupasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399230Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748074Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625850William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542409Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62127Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821769Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201710Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921486Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71458Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401393