Itä-Häme sensuroi

”Näin on” palstalle turhan lähetetty:

- Kiitos viesti Matti Sepälle (kolme yritystä).
- Viesti ”Rämö ei puolusta työpaikkakiusaamista”

Jotkut klooniviestit julkaistaan useita kertoja.
9218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Itä-Hämeeltä tuli mainoslehtinen - kauppasivat lehtensä tilausta. Palautin kupongin kirjoitettuani siihen, etten tilaisi lehteä, joka kannattaa hyväveliverkostoja ja korruptiota.

Äänestä

Kopioi lehteen yrittämäsi juttu tähän, niin voimme lukea sen. Tätä palstaa lukee nykyään aika moni heinolalainen.

Äänestä

Pyyntö: laittakaa joulukuun 2012 julkistamattomia tekstiviesteistä Näin on – palstalle keskusteluun

”NÄIN ON” julkistamattomia ruusuja ja risuja. Lähetetty 12/12
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11126090

Tammikuulle 2013 avataan oman keskustelun.

Äänestä

Jeesus että te olette idiootteja! Hankkikaa elämä ettei tarvitse jonkun hemmetin tekstiviestipalstan perään itkeä.

Äänestä
  • Olet näköjään jo hankkinut oman elämän, onneksi olkoon. Miksi kuitenkin itse roikut tällä palstalla ja nuuskit viestejä, uusi lawyer?
    Ole varuillasi, ole valpas ja nokkela, koska joku jossain voi pitää sinusta päiväkirjan.

    Äänestä

  • 6+11 kirjoitti:

    Olet näköjään jo hankkinut oman elämän, onneksi olkoon. Miksi kuitenkin itse roikut tällä palstalla ja nuuskit viestejä, uusi lawyer?
    Ole varuillasi, ole valpas ja nokkela, koska joku jossain voi pitää sinusta päiväkirjan.

    "Roikut tällä palstalla" "Nuuskit viestejä" ? Eikös tämä ollutkin joku KESKUSTELUPALSTA? Miten niitä viestejä ( joissa kirjoittajalla kai (?) on ollut jotain sanottavaa) voi lukea jos ei niitä lue? Häh?
    Se on vaan kuulkaas niin että tämän palstan taso on aivan ala-arvoinen ja lopetan täällä "roikkumisen" tähän. Olisi paljonkin oikeaa keskusteltavaa mutta täällä te luuserit vain itkette julkaisemttomien tekstiviestien perään. Entäs toi käsittämätön ulina päiväkirjoista sun muista. Ihan kuulkaa vapaasti jatkakaa ulinaanne ja valitustanne niin kauan kuin S24 tämän teille sallii.

    Äänestä

On aina hienoa, kun kansalainen, kuten Lässynlässynlässyn tuossa, hankkii oman elämän. Onnittelut minultakin.

Tämä palsta on elämän hankkiineiden kansalaisten kohtauspaikka, jossa he kerääntyvät esittelemään meille idiooteille luonnettaan ja käyttäytymistaitojaan.

Äänestä

Kannattaa opetella lähettämään viesti, jossa on asiaa. Ja jota voi lukea.
Esim. ei seuraavia:
"Sinä varas, sinut on nähty."
No juku.
"Vessaa ei saa vetää yöllä."
Saa vetää.
"Miksi te naiset aina notkutte paareissa?"
Retorinen kysymys.
Ja niin edelleen.

Äänestä
  • Esimerkit on keskustelussa
    ”NÄIN ON” julkistamattomia ruusuja ja risuja. Lähetetty 12/12
    http://keskustelu.suomi24.fi/node/11126090

    Minusta on asiallisia viestejä.
    Ainoa ero muista tavallisista viesteitä se, että viestit omistettu joko Sepälle tai kaupunginjohtajaa tukevalle järjestölle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vakoinen Kani kirjoitti:

”Näin on” palstalle turhan lähetetty:

- Kiitos viesti Matti Sepälle (kolme yritystä).
- Viesti ”Rämö ei puolusta työpaikkakiusaamista”

Jotkut klooniviestit julkaistaan useita kertoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu