on toi perseestä kun tuohon kioskiin tuli vielä postipalvelut,ennestään oli normaalit kioskipalvelut,sit otettiin ahneutta toto pelit,paikalla yleensä vain yksi myyjä ja ainakaan se vaaleatukkainen ei osaa laskea ja muutenkin hidas.mikään toiminto ei pelaa siinä kioskissa,onko järkeä.
koskentien r-kioski.
kypsyttää
161511
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
samaa mieltä
Seois paljon nopeempaa. jossei kiinteistömies kyttäis akkaansa,,
Onko kukaan miettinyt, että ei kioskin porukka sitä postia sinne halunnut itse ? Ja oon aika varma että myyjilläkin on siellä aikamoinen hässäkkä. Se kuka viitsii tällästä tänne kirjotella vois miettiä vähän. Mene itse sinne tiskin taakse kuuntelemaan asiakkaitten haukut ja sen jälkeen vielä sanoa hymysuussa"kiitos käynnistä ja tervetuloa uudestaan" ! Se ei ole myyjien syy, että joidenkin asiakkaitten asia on hidas, myyjät kyllä tekee työnsä parhaansa mukaan ! Ja korjaisin tuota kiinteistömies kommenttia. Tämä kiinteistöhuollon mies on normaali asiakas, olen huomannut että hän on siellä paljon, mutta asiakkaana. Kioskiesimiehen työhäön se ei ole vaikuttanut, ainakaan kun itse olen paikalla ollut. Kenelllä on todellakin näin tylsä elämä että pitää nalkuttaa tälläsestä. Oletko katkera kun sua ei kukaan odota työpaikalla "puolitanko" ?
Oletko siellä töissä..?
En ole töissä ärrällä, mutta olen itse asiakaspalvelutyössä ja tiedän todella miltä tuntuu olla tiskin takana kun asiakkaat aukovat päätään , ja marisevat asiasta mille ei itse mitään voi. Joten vähän ymmärrystä r-kioskin porukalle !
Siihen ulkopuolelle voisi hommata jonkun pahviroskiksen niin saisi postitsta tulleet laatikot siihen. Reppuun ei meinaa mahtua edes pieni laatikko joten se täytyy aina avata ja ottaa tavarat laatikosta pois reppuun ja sitten miettiä mihin mahuttaa tyhjä laatikko.
Ja maailman Heikki vois tehdä poranterä kauppaansa muualla..
"Amerikan Heikki" kuuluu kyseisen kioskin imagoon, kuten Lauri kuului ennen Patiksen kalustoon (muualle on porttikelto).
Nyt häntä kaipaavat lähinnä kaakelitalon kellarin putkat, joten aika aikaansa kutakin sanoi pässi kun päätä leikattiin.
Hyvää Joulua kaikille Jämsän narisijoille tasapuolisesti, kyllä se auriko paistaa vielä risuksaan.
kauheeta kitinää ja valitusta.menkää jämsänkosken ärrälle veikkaamaan,niin voitte aloittaa uudet valitusvirret.ihan varmasti myyjät tekee parhaansa,mutta tämä aika on nyt vaan niin hektistä.hyvää joulua
jämsänkosken ärrällä ei ole kuin juoruavia eukkoja,kukahan nekin palkkaa,pitäis johdon hiukan tarkistaa tilanteita.
vai amerikan heikki kuuluu kalustoon.ketä ne muut dorkat on.ainakin kyttää ihmisiä.
kaikki he ovat jossain vaiheessa elämänsäkaarta olleet Jämsän suurimpia veronmaksajia (omissa puheissaan) joten pientä kunnioitusta heitä kohtaan pyydän.
Eikö tämä kyseinen kiinreistömies valvonut aikanaan Pisralan kiskissa että kaikki hoitui asiallisesti.
Ai "se" kiinteistömies on vaihtanut sekä akkaa että kioskia, katosikos sen entinen eukko ihan ulkomaille pakoon kioskin pitämistään??
se taitaa pyörittää useita naisia,varokaa tyyppiä.ihme häslääjä.
ihan hyvä kioski,siellä voi dokailla,kun on pakkasta.sit sieltä saa näpistellä huikopalaa.