Millainen kaupunki mahtaa olla Cork? Yhdellä kiertomatkalla käydään siellä ja yövytään myös. Kokemuksia?
Cork
3
1075
Vastaukset
- corkitar
Cork on aika pieni kaupunki joka on koluttu aika nopeaan lävitse. Tosi kaunis kyllä :) mitä mahdat haluta tietää? Oon ollu siel 5 kertaa. Kannattaa mennä syömään The Cornstoreen joka on aika keskustassa tai The Greene'siin jos mahdollista.
- lisääjä...
Aloittaja on ryhmämatkalla joten siinä on kyllä ruokailut jo järjestetty. Ei kiertoreissuilla edes jää kovin paljon aikaa ison kaupungin tutuksi tekemiseen.
- menossa myös
lisääjä... kirjoitti:
Aloittaja on ryhmämatkalla joten siinä on kyllä ruokailut jo järjestetty. Ei kiertoreissuilla edes jää kovin paljon aikaa ison kaupungin tutuksi tekemiseen.
Cork vaikuttaa ihan kivalta kaupungilta, jonka voi ottaa haltuun lyhyelläkin visiitillä. Itse pidän enemmän kohtuullisen kokoisita kaupungeista kuin metropoleista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202248
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten4232151Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?971176Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?13958Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.34790- 44784
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi109756Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!14740Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte166706Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti32669