Helsinkiin on avattu kristillinen päiväkoti, esikoulu ja peruskoulu:
http://www.kristillinenkoulu.org/
Aiheesta kiinnostuneet, sana on vapaa!
Kristillinen esikoulu
3
252
Vastaukset
- onlysean
Yes,saako neuvontaa englanniksi?
- hyvä hyvä
Tämä on hieno homma. Olen aina ollut sitä mieltä, että uskonnon opetus ei kuulu valtion/kuntien ylläpitämiin kouluihin. Oletan siis, että systeemi on kirkollisverolla ylläpidetty, eikä kaupungin varoin!
- keveakuorma ei kirj.
Koulu/eskari/päiväkoti on kristillisten vapaiden suuntien yhdistyksen ylläpitämä koulu, jolloin sitä ei rahoiteta kirkollisveroilla, eikä todennäköisesti kaupungin varoin. Yksityinen koulu voi toki saada avustusta valtiolta, mutta rahoitettaan pääasiallisesti tuon kannatusyhdistyksen kautta. Käsittääkseni kannatusyhdistykseen raha tulee valtion avustuksista, yksityisiltä rahoittajilta, lukukausimaksuista(?) ja kannatusyhdistyksen itse keräämistä varoista (myyjäiset ect.).
Luulisin, että koululla joku osaa puhua englantia, kun tehtävissä on niin paljon ihmisiä joilla ei ole suomalaista nimeä.
Kristillinen eskari on hyvä vaihtoehto niille, jotka haluavat kasvattaa lapsen kristillisin arvoin tai ylipäätään toisia ihmisiä kunnioittavaksi ja arvoja omaavaksi koululaiseksi :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061