Omaa asuntoa etsii 24 vuotias nuorinainen.Joudun/haluan muttaa takaisin kotikuntaani Tampereelle miehen omistamasta asunnostameille tulleen avoeron takia. Asun siis tällä hetkellä Etelä-Karjalassa - Lappeenrannassa.
Mukanani muuttaisivat pari kissaani. Ovat sisäsiistejä ja jos äityvät repimään tapettia(yleensä kyllä omia huonekalujani) niin nehän voi maksaa vuokratakuulla pois. Vuokratakuutapystyisin maksamaan max: 100€/kk.si. Sosiaalitoimisto maksaa vuokrani joten se on aina100% varma! Vuokrasopimukseen olemme aikaisempien vuokraisäntien kanssa tehneetoman palkin missä ilmoitetaan että maksan vuokratakuuta sovitun summan kuukaudessa niinettei tule mitään epäselvyyttä maksamisen suhteen.
Luottotietoni olen menettänyt pikavippien takia vuosia takaperin. Tämä ei ole koskaan ollut esteasunnonsaannille. En ole koskaan saanut häätöä, varoitusta tai jättänyt vuokraa maksamatta.Olen myös aina ilmoittanut jos vuokra myöhästyy esim. pyhäpäivän ollessa ensimmäinen arkipäivä tms.
Muuttamaan pääsisin heti eikä asunnon sijainnilla tai kunnolla ole muuta merkitystä kuin että seon Tampereella. Vuokra saisi olla kohtuullinen asunnon kokoon, kuntoon ja sijaintiin nähden. Vanhempikin asunto käy mainiosti. Saa olla isompikin eli kaksiot niin isot kuin pienetkin käyvät.
Jos voisit kuvitella ottavasi minut asumaan omistamaasi asuntoon niin otathan yhteyttä joko sähkö[email protected] tai puhelimitse: 041-4972270
Otathan yhteyttä vain jos olet vakavissasi tarjoamassa asuntoa. Olen saant ihan tarpeeksi asuntotarjouksiajoissa soittaja ei ole osannut kertoa mitään asunnosta, on sulkenut puhelun kesken kaiken, puhunut liian hiljaa,tai yksinkertaisesti änkyttänyt toisessa päässä jotain aivan asiaankuulumatonta.
Nuorinainen (24v) vuokralle Tampere!
Nina Virolainen
1
329
Vastaukset
- tere tere
maksatko sinä vuokratakuuta 100 euroo /kk ja sossu maksaisi vuokran ?
toivottavasti susta ei tule mun piinaa kun sun sähköpostiosoite on just sellanen =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352156
- 841283
- 561258
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...321172- 631151
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39864Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122749- 27694
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55555Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi20541