Nuorinainen (24v) vuokralle Tampere!

Nina Virolainen

Omaa asuntoa etsii 24 vuotias nuorinainen.Joudun/haluan muttaa takaisin kotikuntaani Tampereelle miehen omistamasta asunnostameille tulleen avoeron takia. Asun siis tällä hetkellä Etelä-Karjalassa - Lappeenrannassa.
Mukanani muuttaisivat pari kissaani. Ovat sisäsiistejä ja jos äityvät repimään tapettia(yleensä kyllä omia huonekalujani) niin nehän voi maksaa vuokratakuulla pois. Vuokratakuutapystyisin maksamaan max: 100€/kk.si. Sosiaalitoimisto maksaa vuokrani joten se on aina100% varma! Vuokrasopimukseen olemme aikaisempien vuokraisäntien kanssa tehneetoman palkin missä ilmoitetaan että maksan vuokratakuuta sovitun summan kuukaudessa niinettei tule mitään epäselvyyttä maksamisen suhteen.
Luottotietoni olen menettänyt pikavippien takia vuosia takaperin. Tämä ei ole koskaan ollut esteasunnonsaannille. En ole koskaan saanut häätöä, varoitusta tai jättänyt vuokraa maksamatta.Olen myös aina ilmoittanut jos vuokra myöhästyy esim. pyhäpäivän ollessa ensimmäinen arkipäivä tms.
Muuttamaan pääsisin heti eikä asunnon sijainnilla tai kunnolla ole muuta merkitystä kuin että seon Tampereella. Vuokra saisi olla kohtuullinen asunnon kokoon, kuntoon ja sijaintiin nähden. Vanhempikin asunto käy mainiosti. Saa olla isompikin eli kaksiot niin isot kuin pienetkin käyvät.
Jos voisit kuvitella ottavasi minut asumaan omistamaasi asuntoon niin otathan yhteyttä joko sähkö[email protected] tai puhelimitse: 041-4972270
Otathan yhteyttä vain jos olet vakavissasi tarjoamassa asuntoa. Olen saant ihan tarpeeksi asuntotarjouksiajoissa soittaja ei ole osannut kertoa mitään asunnosta, on sulkenut puhelun kesken kaiken, puhunut liian hiljaa,tai yksinkertaisesti änkyttänyt toisessa päässä jotain aivan asiaankuulumatonta.

1

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tere tere

      maksatko sinä vuokratakuuta 100 euroo /kk ja sossu maksaisi vuokran ?

      toivottavasti susta ei tule mun piinaa kun sun sähköpostiosoite on just sellanen =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      35
      2156
    2. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1283
    3. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1258
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      32
      1172
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1151
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      864
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      749
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      27
      694
    9. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      555
    10. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      20
      541
    Aihe