Blue sky putket

Oli muuten vaivaton asentaa. Suosittelen kaikille!
7144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

> Oli muuten vaivaton asentaa. Suosittelen kaikille!

On muuten perkeleen kallista. Painehäviötkin putkissa melkoiset.

Teräsputki on paljon halvempaa ja helpompi asentaakkin. Tulivat vielä höyrynsulun sisään ja kondessieristyksetkin laitoin viilennystä varten.

Blue sky putket voi olla ihan asialliset jossain saneerauskohteessa.

Äänestä
  • Kallis... En tiedä siitä alle 700 euroa koko talo ja ei mitään eristyksiä muoviputkiin.Paine
    Häviö? Tiivisteet joka päässä ja ei saumoja välillä. Et taida nyt tietää mistä puhut.
    Paljonko sulla kaikki yhteensä eristettynä?
    Niinpä.... Mutta muille
    Suosittelen.

    Äänestä

  • Ja vielä... helpompi asentaa... Vedin yksin putket viiteen tuntiin. Menevät välikatolla puhallusvillan seassa.

    Äänestä

  • joopajoo kirjoitti:

    Ja vielä... helpompi asentaa... Vedin yksin putket viiteen tuntiin. Menevät välikatolla puhallusvillan seassa.

    itsellä ollut pidempään ajatuksena nuo putket, mutta näillä palstoilla on tyrmätty villojen väliin laittaminen kun kuulemma jäätyy tahi kondensoituu vettä ???
    ja halpaahan nuo on, ellei ole hirveen pitkää taloa ja potkiä vetoja niin yhellä 50m nipulla tekee jo paljon. poistoon ja tuloon tietty peltiputket eristeillä....

    nooh, nyt on tehostettu pv niin jäänee urakka vuosien päähän...

    Äänestä

  • joopajoo kirjoitti:

    Kallis... En tiedä siitä alle 700 euroa koko talo ja ei mitään eristyksiä muoviputkiin.Paine
    Häviö? Tiivisteet joka päässä ja ei saumoja välillä. Et taida nyt tietää mistä puhut.
    Paljonko sulla kaikki yhteensä eristettynä?
    Niinpä.... Mutta muille
    Suosittelen.

    Olen käynyt yhdessä valmiissa kohteessa ja minulle EI tule blueskye putkia. Pitivät nääs hirveetä kohinaa ne venttiilit.

    Äänestä

  • tysssst kirjoitti:

    Olen käynyt yhdessä valmiissa kohteessa ja minulle EI tule blueskye putkia. Pitivät nääs hirveetä kohinaa ne venttiilit.

    Onkohan jäänyt vaimentimet pois? Kaverilla myös blue skyet ja ovat niin äänettömät kuin olla voi.

    Äänestä

Mitä poistoon ja tuloon peltiputket? Eikö noilla juuri tuloa ja poistoa tehdä?

"Pitivät nääs hirveetä kohinaa ne venttiilit."

Miten tulit siihen tulokseen, että se oli nimenomaan blue skyn vika?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joopajoo kirjoitti:

Oli muuten vaivaton asentaa. Suosittelen kaikille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu