Hei!
Tunnen olevani aivan hukassa.. sisälläni on syvä myllerrys ja ahdinko tällä hetkellä. Olo on murtunut ja epävarma. Koko vuoden olen ollut jonkinlaisella tuuliajolla ja tunnen olevani sitä vieläkin. Mitä näet elämästäni ja tästä eteenpäin? Osaisitko neuvoa minua. Kiitos pajon, jos ehdit vastata. :)
Tuntijalle
1
<50
Vastaukset
Hei
tiedät toki syvällä sisälläsi mistä tuo tunne on lähtöjään. asut omatekemässäsi vankilassa.
olet lähtenyt kokeilemaan uutta, koska et jaksa olla yksin. sinulla on ollut pelkoa taloudellisesta selviytymisestä, se on ajoittain tehnyt sinut miltei sairaaksi.
sinä et luota omiin kykyihisi ja intuitioosi!! olisi korkea aika uskoa sitä pientä ääntä, mikä koko ajan kuiskailee ahdistavasta olostaan. auta häntä!
sinä ja kumppani olette kääntäneet selän toisillenne, tyhjät odotukset vain pitkittävät piinaa. kun uskallat lähteä, tunnet olosi pieneksi lapseksi, joka on saanut suuren lahjan. ja niin tulee käymään.
sinä pelkäät ottaa uuden suunnan, mutta vastuu on kannettava, kaikkein eniten omasta hyvinvoinnistasi. otsaa hieromalla mikään ei muutu. uskalla puhua tuskasi ääneen ja katso sitä välimatkan päästä, sitten ymmärrät kuinka akuuttia uuden elämän aloitus on.
kypsytä toivettasi, uskalla, tee päätös ja mene, älä katso taakse. ei sinua kukaan toinen auta sytyttämään virtaasi, nyt on luotettava omaan upeaan itseensä. se kannattaa aina.
t. Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13512579Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen793590Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,912865Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?351350Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2671315Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1441269Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121226Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S121137- 801021
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin184923