mistä saisin

aseita aseita

olen nähnyt jossain mainoksia makarov starttiaseista,ovat oikeaa aseterästä,mutta liekö laillisia? mistähän tuollaisen saisi,kun en enää mistään löydä.meinasin hommata jos ovat laillisia.

5

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • harmi...

      ei niitä enään saa. olisin itse modannut aseen siitä. kaverillani on sellainen.

    • starttaristart

      Löytyyhän niitä, googlettakaa, en muista valitettavasti mistä löytyis mutta ei ole kovinkaan montaa kuukautta kun itse vierailin ko. sivustoilla.

      Moni ko. ase kuitenkin ei kestä modaamisen jälkeen oikean ruutiaseen patruunan paineita joten kannataa hieman varoa. Luvatontahan se tietystikin on kuten myös aseen rakentaminen aivan alustakin saakka, vaatii poliisiviranomaisen luvat mutta hyvin aidon näköisiä aseita ja ruudillahan tietty nämäkin toimii mutta luotia ei lähde.

    • ...sama....

      Hantaurus, dekoase.com, paukkurauta.fi..siinäpä alkua mutta todellakin kevytvalua rungot, jostain vois vielä löytyä oikein teräksestäkin tehty.

    • ....sama...

      ..löytyi..fincoins.

    • Perkele!!!!!!!!!!

      Aloittaja puhui oikeasta aseteräksestä. Ei kevyt valusta!!! Kaverilla on oikee nodattu coltti. on siis 45cal. hyvin kestää kun on terästä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      192
      4435
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      31
      3170
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      31
      2884
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      60
      2766
    5. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      67
      2753
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2615
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2351
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      100
      2119
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      108
      1272
    10. Missä me nähtiin viimeksi nainen

      Paikka ja siitä vähän kuvailua. Mitä kohtaamisessa tapahtui?
      Ikävä
      63
      1128
    Aihe