On edessä epätasaisen korkean seinän laatoittaminen isoilla laatoilla. Pohja pitäisi olla viimesen päälle suora jotta homma onnistuu (kivi seinä kuivissa tiloissa).
Ajattelin että laitan gyprokin kiviseinää vasten jotta pääsen helpommalla tasoituksessa, mitä liimaa kannattaa käyttää? (propaan tietysti muutamasta kohden levyn kiinni)
Korkean seinän laatoittaminen
fgfgdfgafdgaf
3
228
Vastaukset 3
- rairatirairairai
Laita saneerauslaastilla. "Laastikakkuja" pitkin levyä ja sit vaan nostat sen seinää vasten ja säädät suoraan. Jos heitot pieniä niin voi sen laastin kammatakin siihen levyn pintaan.
- tasaiseksi
Mieti nyt vielä, paremman kyllä saisi tasoittaen. Jollei vapaalla kädellä onnistu, niin ohjurit reunoihin ja niitä vasten pitkällä linjaarilla tasoitus.
- fgfgfgfgfgfgfgfg
Mietin.., ja päädyinkin tasoittamaan, meni 7 säkillistä tavaraa mutta halvemmaksi tuli kuin levyttäminen,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3731707- 1141256
- 1331245
- 1501152
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh25974- 111862
- 59641
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.170634Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i113554- 20533