Ryanair lopettaa -minä lopetin Ryanairin eka kerrasta

sano muuta

Uutinen Ryanairin lentojen loppumisesta ei harmita tippaakaan. Olen kokeillut useita halpalentoyhtiöitä, joten matkustan sillä asenteella että mukavuudesta on tingittävä. "Halpojen" lippujen houkuttelemana uskaltauduin kokeilemaan Ryanairia tuttujen varoituksista huolimatta. Olisi pitänyt uskoa, mutta nyt on itse nähty ja koettu että Ryanair vie voiton häikäilemättömyydessä. Ongelmatilanteiden syntyessä Ryanairin henkilökunta ei ole vain epäkohtelista vaan myös epäasiallista. Neuvottelun varaa ei ylipäätään ole. Ja jos yhtiölle vaivautuu tekemään kirjallisen ja perusteellisen valituksen epäkohtien huomauttamiseksi, niin vastaukseksi saa vain kopioidun joukkoviestin. Kun siihen vielä lisää ajanhukan ja kustannukset matkustaa lentokentälle, jota en yleensä käytä (en lähtiessä enkä tullessa), sekä kaikki Ryanairin lisämaksut niin matka ei todellakaan kannata. Tunnelmakin on kuin karja-autossa kun koneen käytävällä ohikulkevan matkustajaparan laukku läimähtää naamalle. Eikä matkalla voi esim torkahtaa rauhassa kun pakkopullaa syötetään mainosten muodossa kaiuttimista vähän väliä. Matkasta jäi jäljelle vain huono mieli. Ryanairilla matkustamiseen ei riitä että on saita. Taytyy olla myös epätoivoinen. Ryanair? -Kiitos, mutta ei kiitos!

1

244

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uhhhui

      Täysin eri mieltä. Olen ollut aina tyytyväinen. Enhän minä juna- tai bussimatkallakaan osta kuin matkan. Jos laukusta pitää maksaa, niin sitten maksetaan tai jätetään laukku kotiin. Ryan airin koneet ovat olleet aina ajoissa,usein jopa etuajassa. Lentäminen on joka tapauksessa veemäinen matkustusmuoto, mutta nopea ja jos sen saa halvalla, niin kelpaa mulle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      687
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      639
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      52
      584
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      549
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      541
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      538
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      177
      486
    Aihe