Pitäisi kipsilevyseinän takaa löytää koolaus. Hommaa varten on kai tehty tutkavehkeitä, mutta mitä kotikonsteja olisi tarjolla?
Koolauksen löytäminen
6
2506
Vastaukset
- Topsu
Moikka!
Ongelma on sama, eli vastausta ei ole minulla antaa. Olisin tehnyt jatkokysymyksen, eli minkä hintaisia nämä koolingin tunnistimet ovat yleensä? Muistaakseni olen nähnyt jossain 40 euron tarjouksen.
Saakohan noita vuokrattua? Tarve on niin vähäinen.- Stade
viime talvena starkilta kyseisen värkin. Merkki oli stanley ja hintaa oli n.25 erkkiä. Tunnistaa koolingin mutta ei sähöjohtoja.
- Gemini
Stade kirjoitti:
viime talvena starkilta kyseisen värkin. Merkki oli stanley ja hintaa oli n.25 erkkiä. Tunnistaa koolingin mutta ei sähöjohtoja.
Ostin itse noin 14 eurolla.Voi olla vähän eri malli.
- Juro K
Gemini kirjoitti:
Ostin itse noin 14 eurolla.Voi olla vähän eri malli.
Kävin sitten halpatavaratalossa ja sieltä löytyi alle 15 eurolla Stanley-merkkinen koolingintunnistin. Tuntui toimivan hyvin ja kiinnitykset tuli tehtyä.
- Koputtelija
Kokeilepa koputtaa seinää vaakatasossa. Koolauksen kohdalla ääni muuttuu. Muutamaan kertaan koputtelulla pystyt hakemaan niin tarkkaan koolauksen kohdan, kun yleensä trvitsee jonkun kiinnittämiseen tms. Toimii kaikuluotaimen tavoin. äänilähteenä on koputus (käsi) ja vastaanottimena korva.
- remontti mies
Yleensä pystykoolaukset on laitettu 60cm välein (joskus näkee 30cm väleillä) ja sen löytää ihan koputtelemalla ja kuuntelemalla missä sinä "kumisee" ja missä ei.
60cm välit perustuvat siihen että kipsilevyt on noin 120-122cm leveitä ja saumakohta näi ollen saadaan koolaukseen kiinni.
pitäis löytyä aika helposti..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648