Haikeahko joulu joltain osin

Pitäs päästä joulufiiliksiin mutta eipä taida...Jotku jutut on vieny maun koko joulu-ilostakin. Jospa ens jouluna olis ehjempi ja vahvempi.
7220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jouluhan on lievästi haikeuden aikaa ja melankolista jo itsessään. Ei muutaku pää pystyyn kohta on välipäivät ja kaupungilla laajimmat ryyppyjuhlat kuten joulupäivä...huhhuh ei ollu ennen

Äänestä
  • Ei ole masentavampaa aikaa kuin Joulu. Mikään ei toimi, kaupat ovat suljettuina, televisiosta ei tule mitään ja jja,ja ja ja...Pitäisi lähteä etelään, kuten monet tekevätkin...

    Äänestä

miten TR:n joulu sujui tänä vuonna

Äänestä

onko kinkku jo sulanut onko joulukuusi pysynyt pystyssä

Äänestä

Urbi et orbi paavi pyhä kirkko pyhä isä sakramentit

Äänestä

tappakaa itsenne jouluna, pitäkää tilastot suurina.....

Äänestä

Paavi ja katolinen kirkko = antikristus

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiljaiseloa.... kirjoitti:

Pitäs päästä joulufiiliksiin mutta eipä taida...Jotku jutut on vieny maun koko joulu-ilostakin. Jospa ens jouluna olis ehjempi ja vahvempi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu