http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/suomalainen-ravintolaguru-sulkee-hanansa
Mahtaako olla totta. Mihinkäs se seepra raidoistaan ja koira karvoistaan ..Lopettamisesta on puhuttu jo viimmeiset kymmenen vuotta,..
Mahtaako olla totta. Mihinkäs se seepra raidoistaan ja koira karvoistaan ..Lopettamisesta on puhuttu jo viimmeiset kymmenen vuotta,..
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyllä olisi ansainnut Jorma kalevi jo eläkkeensä, on ollutkin jo toista vuotta kansaneläkkeellä.. Miksi taistella vastaan kun näyttää että homma ei vaan onnistu. Tiffanyssa olisi iso remontti edessä,kaikki mahdolliset homevauriot pois,vessojen uusiminen,uudet kylmäkoneet jne..jne... Rahaa uppoaisi vaikka kuinka paljon ja palaisiko entinen fiilinki sittenkään. Kunnon henkilökunta on myös todella tärkeä ja ehdottomasti känninen henkilökunta pitäisi karsia pois ,oli ne sitten vieraita tai omaa porukkaa.Ilmapiiri pitäisi saada raikkaaksi ja toimivaksi. Paikkana Tiffany on melko kiva,hyvä lattia tanssia ja semmoinen pieni ja intiimi.. Siis Jorma kalevi pistäppä pillit pussiin ,äläkä vaan uhkaile ja siirry leppoisille oloneuvoksen päiville. Vanha ja viisas sanonta kuuluu että ei sota yhtä miestä kaipaa..