Onko koolla merkitystä? Tämä on totuus - Uutisia seksistä - Seksi - Terveysklinikat - Tohtori.fi

tohtori.fi

Onko koolla merkitystä? Tämä on totuus - Uutisia seksistä - Seksi - Terveysklinikat - Tohtori.fi

10

595

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuure1

      Miksi aina puhutaan vain miehen värkin koosta ja sen merkityksestä?

      Miksei koskaan nosteta esille muissa kuin miesten saunakeskusteluissa naisten sen kokoa? Sillä on lopputulokseen aivan yhtä suuri merkitys.

    • Ranta Saus

      Lörövitullakin voi olla vaikutusta jos ei patukka tunnu missään. Nyt niitä geishakuulia ja muita vittulihastenkehittimiä pukinsäkkiin niin alkaa kontaktipintaa löytymään. Ei tarvitse välillä ottaa vähän vasemmalta ja sitten oikealta. Rassaushommat onnistuu paljon helpommin.

    • Reeniä

      Näin juuri. Nuorta erittäin tiukkaa sekä vähän vanhempaa ja todella väljää ja reenaamatonta tushua saaneena 'peräänkuulutan' reenin/jumpan tärkeyttä.

    • ------

      Eikä se aina ikää katso, joillakin on luonnostaan sellanen horo että vois vaikka sukkula lentää sinne.

    • Jillianne1

      Ja mitä hyötyä on tällaisen tutkimuksen julkaisusta? Se vaan saa monet, varsinkin nuoret miehet masennuksiin. Kiitos "Tohtori"!

    • Genitaalidirektiivi?

      Arvon Naiset mielipiteitänne kaivataan täälläkin mikä on se "riittävän kokoinen"?Lainaus tutkimuksesta:"Selvisi, että naiset saivat keskimäärin enemmän yhdyntäorgasmeja miehen kanssa, jolla oli isompi penis. Peniksen koolla tarkoitetaan tässä tapauksessa vain pituutta, sillä paksuuden merkitystä ei tutkimuksessa selvitetty. Muilla tavoin saataviin orgasmeihin isolla vehkeellä ei ollut vaikutusta."Olenko ymmärtänyt oikein, että kyseessä on vaikutus vain emätinorgasmiin?Entäs jos samalla hyväilee klitorista?Ja eihän se koko tosiaankaan voi vaikuttaa jos vaikka nuolee.Kuinka yleistä emätinorkun saaminen yleensä on?

    • Mr. Mela

      Tällaisia tutkimuksia on tietenkin julkaistava sen takia, että ei voida suoraan kirjoittaa, että "onko pillun löysyydellä väliä?". Ei naisia saa mistään syyttää. Helvetinmoinen haloohan siitä syntyisi. Nyt vaan arvon naiset; laittakaa peili jääkaapin oveen ja lähtekää salille.

    • vakinatski

      aloitetaan joulun jälkeen oikea pillu kutkimus kaikki akat jotka laihutuskuurilla niin pilluja mittailemaan ja jumppaamaan vappuna tahkolla tarkastellaan tuloksia

    • epätasa-arvoa

      Ei isostakaan halosta naiselle ole iloa jos värkki on löysä kuin taikurin hiha. Tässä laitetaan kaikki seksuaaliset paineet miesten harteille. Naiset ovat aina vinkumassa kovaan ääneen tasa-arvoa, myös tässä aiheessa sitä voitaisiin toteuttaa eli voitaisiin puhua myös naisten väljyydestä.

    • he he.

      ja sinä jatkat keskustelua täällä palstoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4535
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      127
      2971
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2732
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1553
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      54
      1302
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1072
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1065
    Aihe