Minecraft probleema

Ihmetystä aiheuttaa

Ei mikään kovin iso ongelma, mutta mulla on ladattuna tekstuuri paketti joka heittää yöllä taivaalle revontulet ja päivällä on joskus sateenkaari.

On toiminut tosi upeasti(tosin nyt ilotulitukset yms ei näy koska se ei ole päivittänyt tätä pakettiaan vielä).

Nyt sitten yks kaks onkin alkanut päivällä näkymään tähdet ja revontulet(tooosi vaaleesti), ja öisin ei ole tähtiä ja sateenkaari tulee josain vaiheessa.
Ja tää tapahtuu vaan yhdessä mun kartoista, kaikissa muissa viidessa kartassa taivas toimii niin kuin pitääkin, mutta tässä ei.

Ja on toiminut tässäkin kartassa tosi upeasti ennen kuin nyt O.o

Osaisko joku antaa osviittaa että mikä mahtaa mätätä.

Olen poistanut sen tekstuuripaketin ja laittanut uusiksi yms, mutta ei korjaa ongelmaa, yhdessä kartoista taivas on yhä outo.

Jaa nii, ja se on siis Loafcraft se paketti joka on kyseessä.

3

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaskajasga

      ota yhteyttä tekstuuripaketin tekijään. ei täällä kukaan voi sanoa vastausta. lontoon kieltä pitää osata sen verran että

      In one of my Minecraft worlds, using your texture pack in makes stars and northern lights appear during day. They are hardly visible but they still bother me. At night there are no stars and sometimes rainbow appears. In my other MC worlds it works fine.

      eipä siinä muuta.

      • jaskajasga

        ^^ oletan että tekijä osaa/puhuu englantia eikä suomee.


      • muutes mistä saa ladattua niitä tekstuuripaketteja?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      74
      1420
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      13
      957
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      882
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      90
      828
    5. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      704
    6. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      654
    7. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      46
      612
    8. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      134
      608
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      47
      603
    10. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      50
      564
    Aihe