Joku joka näkee oikeasti

pernilla5

Jos sinulle on annettu kyky nähdä tulevaan, niin kysyisin miksi olen yksin, miksi en löydä rinnalleni ketään jonka kanssa voisin jakaa elämäni? Haluaisin, että olisi joku rakas jonka kanssa voisin jakaa elämäni, mutta kaikki aiemmat suhteeni ovat päättyneet pettymykseen.Olen paljon elämäni aikana kokenut suuria tunteita ja vieläkin toivoisin jonkun tulevan,joka toisi rakkauden elämääni.Mutta ,minne mennä, mistä etsiä,että hänet löytäisin ?

3

122

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rakas pernilla

      sinäkin olet saanut paljon kykyjä ja lahjoja elämääsi. ympärilläsi on höyheniä, vaikket vielä osaakaan lentää.

      sinulla on paljon rakkautta, mitä haluat antaa ja kokea. mutta unelmoit myös matkustelusta, joskus olet epätietoinen kaikesta siitä, mihin sinun tulisi mennä.
      olet sydämestäsi koti-ihminen. uskoisin, että sinulla on hyvät välit äitiisi.

      onko sinulla leuassa jokin merkki tai kohouma tai vako? se vain tulee mieleeni. näen sinut epävarmana, koska et ole varma suunnastasi. mutta toki jokainen vakka löytää kantensa. sinun kohdallasi se oikea rakkaus on vaikea kohtaaminen, koska tässä miehessä roikkuu myös toinen tyttönen.

      et sinä kumppania kioskilta löydäkään, vaan tarvitaan enemmän mielikuvitusta. leikki leikkinä. minun on hieman hankala keskittyä sinuun, kerropa mitä sinä itse teet kumppanin löytymiseksi?

      yksi mies pääsee vankilasta ja on hyvittänyt tekonsa. mutta et taida hänestä huolia. kuule, minä näen sinut kahdenikäisenä. sekä nuorena tyttönä, että keski-iän ylittäneenä naisena. kumpikin on hieman epävarma toiveistaan.

      jos et äkkiä mieti ja paljasta mitä etsit, sinä menetät liikaa aikaa!!!
      kukaan ei hae sinua kotoa. etkä ole sellainen nainen, jonka tulisi vain tyytyä saamaansa kohtaloon. mutta mikä ihme sinua aina jarruttaa? miksi pidät käsijarrua päällä suhteissasi?

      auta minua ja minä kerron sitten lisää kykyjeni mukaan.

      t. Keskiyö

    • pernilla5

      En ole enään nuori tyttö vaan elämää nähnyt aikuinen nainen.Äitiä ei ole ollut enään moniin moniin vuosiin, mutta toki minulla oli häneen hyvät välit.Rakkaus asiat ovat menneet niin kuin ovat,kaksi avioliittoa takan ja muut suhteet päälle.Lapaset ja heidän lapsensa ovat suuri suuri rikkauteni elämässä.
      Mutta mies suhteissa olen kuulunut epäonninen koko elämäni.Viimeisin romassi päättyi aivan odottamatta hänen taholtaa ja mitään tietoa ei ole miksi?Suuri mykkyys vain.Ehkäpä hänellä oli joku toinen.Olisin ,pitkästä aikaa voinut kiintyä mieheen ihan oikeasti.Tällä hetkellä eräs jota ajattelin ,että voisi tullakin jotain, mutta tunteet ei vain riitä,enkä halua mitään puolinaista.Mieluummin olen yksin.ja väärinhän se olisi miestäkin kohtaan,antaa toiveita jota ei kuitenkaan pysty täyttämään.
      Varmasti näitä asioita vaikeuttaa se, että minun on vaikea nykyisten luottaa ja uskoa ,että jostain suhteesta voisi kestävyyttä löytyä.Se on kyllä totta, että kukaan ei tule kotoa hakemaan,pitäisi kai lähteä tapanintansseihin!
      Tätä vankilasta vapautuvaa en kyllä osaa hahmottaa kuka olisi.

    • pernilla5

      kerro mitä näet, sillä luotan sinuun.Olet saanut luottamukseni.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      42
      875
    2. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      74
      812
    3. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      17
      809
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      51
      724
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      208
      661
    6. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      539
    7. Mitä ajattelet

      Kaivattusi elämästä
      Ikävä
      43
      536
    8. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      39
      485
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      41
      432
    10. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      37
      429
    Aihe