Nyt meni sormi suuhun ja minusta tuli uusavuton... Sain hakea tovin ja sieltähän se löytyi, yöpöydän laatikosta. Varasin hyvän asennon ja paperipinon lähelle, sormeilin hiukan ja melkein pääsin perille. Yhtäkkiä vehkeessä olikin ilmoitus: patterit loppu!.
Kuinka nyt, kun on vain tuo yksi vehje ja ei sopivaa meisseliä ?? Pattereita olisi kyllä....
Ja viimeistään 28 pitäisi olla laskut maksettuna. Hiisungin internettimaksupankki.
Kuinka nyt, kun on vain tuo yksi vehje ja ei sopivaa meisseliä ?? Pattereita olisi kyllä....
Ja viimeistään 28 pitäisi olla laskut maksettuna. Hiisungin internettimaksupankki.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kaukosäätimelläkö ajattelit maksaa?
Minä käytän apuna läppäriä niin ei haittaa vaikka hiirestä loppuisi patterit. Tässä on sentään tuo kosketuslevy. Ja toimii myös virralla :)
Eheeei mulla ole hiirtä ollut aikoihin käytössäni.
Mikäs se semmoinen vehje on, joka pattereita laskun maksuun tarvii? Eikä ilman sopivaa meisseliä anna pattereita vaihtaa?
Se on semmoinen pikkuinen pankin antama läpyskä jossa aina vaihtuu uusi koodi nottei nuo häkkerit pääse mun tilejä penkomaan:) .
Aha.
Kaupat kiinni, huoltsikat auki. Aika epävarmaa, että huoltoasemalta saa ostetuksi meisseleitä nykyaikana. Mitäpä tuosta, hommaa huomenna, välttämättä kukaan viitsi alkaa kirjoittamaan myöhästyskorkolappua yhden päivän takia erikseen, pääasia, että tulee laskut maksetuksi.
=DW=
Jassoo. Taidan sitten olla vähän ulkona näistä nykypäivän hienouksista. Minulla ne koodit toimii ihan ilman paristoja. Riittää kun mustikkaa syö, jotta näin hämärässä erottaa ne koodit toisistansa.
Vaikka mitäs noista hakkereista, samaan tulokseen päätyisivät: saldo nolla.
Eikös se ole vähän sottasta hommaa hämärässä mustikoiden kanssa ;)
Kyllä ne mustikat voi syödä aiemmin päivän valossa, siististi. Mutta noiden koodien kanssa kyllä voi käydä muutakin, kuin vain paristot loppua. Kerran piti laskuja maksaa mutta tekemättä jäi, kun koodeista ei saanut mitään selvää. Koira oli repinyt ja osin syönyt koodipaperin lukukelvottomaksi. Hyvä, ettei siinä ollut niitä paristoja, olisi koirasta pian tullut duracell-koira.
Niinpä, siinä olisi koiralla aikansa häntä vipattanut vähän eri lailla.
Äh, nyt alkaa jutut menemään vähän levottomiksi osaltani, taidanpa kutsua nukkumatin piilostaan.
Tietokoneissa on kyllä laskin.
=DW=
Niin mikä laskin ? En ole nörtti. Missä lie nostinkaan? ...