miksi valtio perii isänmaan taistelijoilta hoidosta rahaa???eikö he ole tarpeksi kärsiny jo?kaipa valtio arvelee helpoa rahaa nyhtää!
vanhusten hoidosta
1939
9533
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
rahat pois jonninjoutavilta.
Polliisit paikalla heti kun kaksi vanhusta nahisteli jossain.Hoitajat saavat olla väkivällan kohteina usein,potkitaan,lyödään,syljetään,purraan..
Onko 50-v kaljapöhöakka,eläkeläinen vanhus? onko 70-v kulturelli urheilua ja matkailua harrastava mies,eläkeläinen vanhus? Tai onko 40-v turhautunut pitkäaikaistyötön,tänne päivittäin typeryyksiä kirjoittava mikä?
No valtiohan tarvitsee nopeasti ja helposti rahaa ja paljon jotta sitä voidaan tunkea etelä-euroopan nälkää näkeville ihmisparoille.
Mm.Sotaveteraanien veljesliiton kassat pullistelevat rahan paljoudesta,mutta näillä rahoilla ei ole suinkaan sopivaa tukea sotaveteraaneja,vaan on parempi odottaa ns. luonnollista poistumaa jotta veteraanit kuolevat kaikki ja sitten vasta käyttää rahoja johonkin,mitä se sitten lieneekään.
Oikea keskusta myy vanhusten ja sairaanhoidon oligarkeille. Tuotot menee veroparatiiseihin.
Veroja ei nämä yritykset maksa suomeen.
reippaasti näkyvät eläkeläiset kävelevän, joutaisivat työelämään takaisin,liian aikaisin päästivät makoilemaan.
Kun on niin pieni eläke pitää käpyjä kerätä jos löytäsi timanntin ostaisin vaseliinia barbaralla on kuiva tavara.
Vanhuksilla yleensä omaisuutta ,omakotitaloa , metsää.Ne joutaa hoitopalkkoihin.