No niin, viherpiiperöt ja muut maailmanlopun ennustajat missä se ilmastonlämpeneminen viipyy? Tätä on toitetettu ja konferenssia istuttu ja ihmisiä peloteltu, ompa saatu aikaan joitakin veronkorotuksiakin monissa asioissa.
Tässä kun vietellään taas kunnon pakkastalvi sisätiloissa niin, sittenhän taas voi huhtikuussa, kun se ilmastonlämpeneminen alkaa niin mennä Talvivaaran penkoille tähystelemään kuinka vedet alkaa virtaamaan.
Ja voihan sitä kysästä jos mediallakin ois uutispulaa jutuista, saattas päästä telkkariinkin uusissa kumisaappaissa kun rapakossa seisoskelee.
Kasvihuoneilmiö?
tulis jo
2
133
Vastaukset
- Joitvft
Jos alat valittamaan että sulla on kylmä, lyödään eteen sellaiset plakaatit, että ei voi olla kylmä, vaan kasvihuoneilmiö pitää maat sulana. Edes napajäitä ei pitäisi enää olla.
Me olemme kumikenkäkansaa eikä enää tarvitse antaa ohjeita pukeutumiseen eikä talviautoiluun.- lylynsärki1
On se kumma tuo kasvihuoneilmijö ,kun mulukun peä on violetin värinen pitäsi tuisku olla tulossa van kun paestaa kuu niin tulleko maolimanloppu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521713921Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813119Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv462153Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232123Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?551925TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851341Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251278- 401270
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581058Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10768