Saudiarabiaan miehen luo

Emilia810

Hei, Mies on komennuksella saudeissa, ajattelin yllättää hänet ja viedä pekonia tuliaisiksi, kun menemme lasten kanssa sinne. Saakohan sinne viedä pekonia tai mitään sikatuotteita?

4

541

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oikeamielinen

      Ehkä ei kannata viedä, jää luultavasti tulliin ja saatte ainakin isot sakot jos teitä ei jopa pidätetä. On sen verran ahdasmielinen se paikallinen suhtautuminen ns. länsimaisiin eli oikeisiin elämäntapoihin. Mutta saudeistakin saa salamia ja alkoholia ja mitä muuta vain haluatte kun tietää oikeat paikat, suurelle osaa paikallisistakin kelpaa varsin hyvin länsimainen turmeltunut ja moraaliton tavara. Periatehan on, et mitä vaan saa tehdä sisälä kun iso aa ei näe.

    • Emilia18

      Saakohan sieltä kondomeja? Vai pitääkö nekin viedä mennessä? Vai tutkivatkohan niin tarkasti?

    • en mä lähde sinne

      Omaan käyttöön voit viedä kondomeja, mut mihin sä niitä tarvitset kun menet miestäs kattomaan ?

      Älä vie sitä sianlihaa, sen kuskaaminen saudeihin on kielletty. Sinne ei myöskään saa viedä mitään kristillistä kirjallisuutta eikä kristinuskoa tai sen symboleita saa harjoittaa/näyttää julkisesti.
      Alkoholi on ehdottomasti kiellettyä, ja myös monet kolmiolääkkeet; niitä jos tarvitsee pitää reseptin lisäks olla mukana lääkäriltä englanninkielinen todistus lääkkeen tarpeellisuudesta ja mahdollisesti vielä vahvistus ulkoministeriöstä, kts. sivustot.

      Naisen tulee pukeutua abayaan, ne jaetaan jo lentokoneessa.
      Saudeihin ei saa viedä mitä tahansa kirjallisuutta, lehtiä tai elokuvia - varmaan terve järki sanoo mitä ei.

    • UoleviYrjänkallio

      Durran rajanylityspaikka on tuossa vieressä. Suomalaisen sikaniskan lienee turha yrittää Hagliin, 20 JD:llä pääsisi, jos vain viisumin saisi rajalta.

      Maailman 'epäloogisin paikka", jos ei huomioitaisi politiikkaa. Mutta nythän jenkit puhuvat liuskekivestä saatavan öljyn nimeen ja sitä seuraavaan omavaraisuuteen.

      S-A:n pitäisi vaikka aidoin rajaten saattaa Euroopan turistit rannoilleen, joita rittää.
      Mielettömästi ranta-alueita 5h päässä Suomesta puhumattakaan muusta euroopasta, juuri helmi-maalis, jolloin muu lämmin on 13 tunnin päässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      143
      10805
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5170
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2373
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      29
      2073
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1661
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1492
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1194
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1146
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      915
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      862
    Aihe