Laudalla liikkuu myös fiksua porukkaa, mutta samalla myös erittäin idioottia porukkaa. Laudalla pilkataan nyt julkisesti tätä kuollutta Arttua ja mielestäni joku pitää saada nyt vastuuseen. Joku kirjoitti laudalle näin:
Koska minua alkaa nyt ihan oikeasti vituttamaan tuo Artulle vittuilu, niin ajattelin tehdä asialle jotain ja tarvitsen siihen hyvisnyymien apua.
Vaikka kyseessä on asianomistajarikos, niin valtakunnansyyttäjä voi silti nostaa jutun koska Ylilauta lasketaan joukkotiedotusvälineeksi, ks. Wikipedia, eli pistäkäähän nyt sitä nettiv.inkkiä menemään niin vitusti että poliisi pistää asian eteenpäin. Loppuu se jonnejen ilakointi.
>Joka
>1) esittää toisesta valheellisen tiedon tai vihjauksen siten, että teko on omiaan aiheuttamaan vahinkoa tai kärsimystä loukatulle taikka häneen kohdistuvaa halveksuntaa, taikka
>2) muuten kuin 1 kohdassa tarkoitetulla tavalla halventaa toista,
>Kuolleen kunniasta ei käytännössä voi olla enää kysymys, kun asianomainen on ollut vainaja yli 20 vuotta
Kiitos ja kumarrus.
Eli pistäkäähän nettivinkkiä menemään.
Tässä ainakin yksi osoite jonka voitte laittaa osoite-kohtaan:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=109254102580779&set=o.443099659090431&type=1&theater¬if_t=like
Ylilaudalta löytyy lisää.
Levittäkää tätä naamakirjassa, twitterissä ja jokaisessa mahdollisessa sosiaalisessa mediassa jonka tiedätte. Netissä voi ja pitääkin pystyä puhumaan melko vapaasti, mutta joku roti nyt tähänkin touhuun!
Ylilauta vastuuseen
9
2071
Vastaukset
- mode3
Ylilauta on uudistunut ja epäinhimillisyys ja pilkkaaminen, näköjään jatkuu.
- Ylilauta out
Ylilauta pitää saada pois netistä, jotta epäinhimillisyys poistuisi.
http://www.adressit.com/ylilauta_pois_internetista
Levittäkää adressia muuallekin somessa. - Sairasta.touhua
Että tälläistä sitten nämä ali-ihmiset tekevät :
Kuviani ladataan Ylilaudalle päivittäin
https://www.youtube.com/watch?v=ot8QKP6O3l4
- ihihihihih
ei tollanen turha vikiseminen mitää hyödytä
- ei näin
Mahdoton tehtävähän tuo olisi. Jos yksi kaatuu kaksi nousee tilalle. ei ylilautaa netistä pois saada.
- mammaaaa
Ylilauta ei saa multa mitään arvostusta, saavat syyttää itseä ketkä ovat paikan maineen pilanneet. Sen muuten hyvin huomaa muuallakin ketkä ovat ylilaudalta kotoisin. Tiedtään kyllä, et mitä sakkia sieltä löytyy.
Arvostus laski jo vuonna 2011. - Jalaa
Siinähän yritätte saada Ylilautaa pois linjoilta. Aikasen mahdoton tehtä. Sivusto siirtyisi hetken päästä toiselle hosting palvelulle. Problem solved. Urpoja löytyy jokaiselta foorumilta, niin Ylilaudalta, Suomi24:lta ja monilta muilta. Välillä vaan tuntuu, että se sekopäisin sakki onkin täällä Suomi24:lla.
- EIVIDDU
ihme assburgerit
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662238Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381853Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711480Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211454Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.771167Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1771134Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211086Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1051064En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9922- 77919