Ylilauta vastuuseen

huolestunut3

Laudalla liikkuu myös fiksua porukkaa, mutta samalla myös erittäin idioottia porukkaa. Laudalla pilkataan nyt julkisesti tätä kuollutta Arttua ja mielestäni joku pitää saada nyt vastuuseen. Joku kirjoitti laudalle näin:

Koska minua alkaa nyt ihan oikeasti vituttamaan tuo Artulle vittuilu, niin ajattelin tehdä asialle jotain ja tarvitsen siihen hyvisnyymien apua.

Vaikka kyseessä on asianomistajarikos, niin valtakunnansyyttäjä voi silti nostaa jutun koska Ylilauta lasketaan joukkotiedotusvälineeksi, ks. Wikipedia, eli pistäkäähän nyt sitä nettiv.inkkiä menemään niin vitusti että poliisi pistää asian eteenpäin. Loppuu se jonnejen ilakointi.

>Joka
>1) esittää toisesta valheellisen tiedon tai vihjauksen siten, että teko on omiaan aiheuttamaan vahinkoa tai kärsimystä loukatulle taikka häneen kohdistuvaa halveksuntaa, taikka
>2) muuten kuin 1 kohdassa tarkoitetulla tavalla halventaa toista,
>Kuolleen kunniasta ei käytännössä voi olla enää kysymys, kun asianomainen on ollut vainaja yli 20 vuotta

Kiitos ja kumarrus.

Eli pistäkäähän nettivinkkiä menemään.

Tässä ainakin yksi osoite jonka voitte laittaa osoite-kohtaan:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=109254102580779&set=o.443099659090431&type=1&theater¬if_t=like

Ylilaudalta löytyy lisää.

Levittäkää tätä naamakirjassa, twitterissä ja jokaisessa mahdollisessa sosiaalisessa mediassa jonka tiedätte. Netissä voi ja pitääkin pystyä puhumaan melko vapaasti, mutta joku roti nyt tähänkin touhuun!

9

2241

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mode3

      Ylilauta on uudistunut ja epäinhimillisyys ja pilkkaaminen, näköjään jatkuu.

      • Ylilauta out

      • Sairasta.touhua

    • ihihihihih

      ei tollanen turha vikiseminen mitää hyödytä

    • ei näin

      Mahdoton tehtävähän tuo olisi. Jos yksi kaatuu kaksi nousee tilalle. ei ylilautaa netistä pois saada.

    • mammaaaa

      Ylilauta ei saa multa mitään arvostusta, saavat syyttää itseä ketkä ovat paikan maineen pilanneet. Sen muuten hyvin huomaa muuallakin ketkä ovat ylilaudalta kotoisin. Tiedtään kyllä, et mitä sakkia sieltä löytyy.
      Arvostus laski jo vuonna 2011.

    • Jalaa

      Siinähän yritätte saada Ylilautaa pois linjoilta. Aikasen mahdoton tehtä. Sivusto siirtyisi hetken päästä toiselle hosting palvelulle. Problem solved. Urpoja löytyy jokaiselta foorumilta, niin Ylilaudalta, Suomi24:lta ja monilta muilta. Välillä vaan tuntuu, että se sekopäisin sakki onkin täällä Suomi24:lla.

    • EIVIDDU

      ihme assburgerit

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      709
      1803
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      283
      949
    3. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      877
    4. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      123
      715
    5. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      32
      591
    6. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      567
    7. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      61
      559
    8. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      32
      550
    9. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      42
      532
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      37
      520
    Aihe