joo elikkäs olisko kellään pihan nurkalla tai mökin vieressä riesana vanha auto josta pitäisi päästä eroon? mutta joka lähtee käyntiin ja toimii? jos tunsit itsesi tästä niin tässä sinulle vastaus ! etsin halpaa (jtn alle 100e) pelto-,rässimispeliä talveksi . jos sinulta löytyy sellainen ja asut mikkeli-otava välissä tai jossain lähellä niin laitappa mitä löytyy mihin hintaan ja yms tietoa ! kiitos jo etukäteen .
peltoauto mikkelin seudulta ?
luisupulkkanro2242
20222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Terve !
Mulla olisi katsastamaton Ford Sierra -93 takavetoinen 1.8 TD. Saat hakea ilmatteeks jos lupaat , ettet mysö sitä heti. Ainoa oikea auto muuten on takavetoinen.
ja lupaan että se kestää ainaki 2vuotta jonka jälkeen laittasin kuntoo ja tielle :) laitappa missä asut ja näin ni tuun hakee pois sen :p
mun pitäis saaha nyt nopeesti auto jäälle ku kaverilla jo rata valmis ni tarttis saaha sen sun sierran alle :) jos laitat tietoo mist saa tulla hakee ni voin mä siitä pari kymppiä maksaa :)!
nonni kerros missä asustat ni tuun hakemaa vaikka huomenna pois ? laitaha tietoo tänne missä asut ja näin!
tai hei soita mulle ku näät tän viestin ni jutellaan sitten kaikki selväks? :) tuun hakee pois aivan varmasti mut pitäähä tietää mistä hakkee ja näin :) mun nro on : 0409639334.
Joku soittaa sinulle.
Ai ton sierran omistaja vai mitä nyt haet tolla kommentillasi?
Sinua on trollattu
joopajoo no jos ei niin sitten ei. kyselen vain jos jollain olisi autoa niin miksi pitää alkaa trollaamaan? ei vittu onpas kivaa kun lapsettaa noin perkeleesti...
Nettiauto. Siellä ne peltoautot on.
Joo en tiennytkään:o kiitti vitusti infosta
No miksi täältä sitten kyselet? Myöskin maakuntalehtien palstoilla myydään autoja!
Milläs muuten meinasit hakea tuon kulkuneuvon?
Ootko kuullu trailerista mahollisesti?
Ai railerilla!? Onhan sulla riittävän jämerä auto tuon railerin etteen. Pittää olla ainaki 1500kg jarrullisen kärrin vetoon lupaa. Ei millään tatsunilla semmosia kärrejä vedellä.
On tarpeeks järee peli käytössä:) jaksaa vetää traileria ja vedetty joskus jopa asuntovaunuaki
Ai hitto. Nyt alko kaduttaan, ku hämäsin. Ei mulla mitään mersua ole. Mutta lukijat. Auttakaa ny miestä mäessä. Pääsettä siitä rämästä pihan perällä eroon ja mies saa räppäilyvehkeen allensa!! Pelkkiä voittajia siis.
Soittoa vaan annettuun numeroon ny!
Jees talvilintta kehii vaa:p
Saa siis tarjota ihan minkälaista autoa vaan vetotavalla tai moottorin koolla ei ole väliä
Auton moottorin koolla ja vetotavalla ei ole väliä ! Kunhan saan vain jonkun pelin talveksi alle niin se on jo hyvä:)!
no koittakaaha nyt laittaa jotai rutkupaskoja tänne ? vai onko noin huono kanta tällä hetkellä? :o