Onko tuokin kateellisten ihmisten tuppukylä saanut oman palstan??? Jo on aikoihin eletty. Täytyypä tulla taas mersullani ärsyttämään luumäkeleisiä!!!!
HAHHAHHAAAAA!!!!!!
HAHHAHHAAAAA!!!!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Saahan sitä vaikka oman palstan, ku ei ole PA.
Ja turha tulla tänne elvistelemään vanhalla mersullasi.
Tule vaan, kukaan tuskin sinua huomaa kun kaikki 5121 Luumäkeläistä ovat hyväntuulisina mersuillaan ajelemassa tossa kauppojen luona naama messingillä. Ihme on jos edes sekaan mahdut.
Tosin saatat eroittuakkin joukosta, jos autosi on ehtinyt tännetullessa maantiellä pölyyntymään ja varmaan jossain huonommassa asuinympäristössä asuvana olet jotenkin huonotuulisen näköinen, kun taas meillä täällä on kaikilla puhdas mersu ja me paikalliset kaikki ollaan hyväonnisen iloisia kultalusikka taskussa ja hymyillen moikkaillaan.
Saattaahan meitä vaikka käydä ärsyttämäänkin jos vaikka olet vahingossa laiminlyönyt hyvän autosi huollon ja siinä on esim. tosi kovin pakoputki rikki tai se oikein kitkerästi savuttaa... Mutta ei hätää, autetaanhan me ja vaikka taskuistamme kahmaistaan sinulle vähän sitä otsikkosi vaihtotavaraa, mitä täällä riittää ja mistä teilläpäin ilmeisesti puutetta on, että saat taas ainakin autosi kunnialliseen tilaan jotta pääset kotiisi turvallisesti etkä enää meitä saastuta. Kyllä siinä käy vieraillekkin hyvä mieli kun Taavetissa pääsee asioimaan, niinettä saatat jopa hymyilläkin.
Jos tulisit suoraan muuttoautolla, niin paranisi olo pysyvästi.
Kuka sinne tulisi muuttoautolla? Kerran kun siitä kylästä on pois päässyt, niin tuskin sinne kukaan haluaa palata!
Ja kyllä meilläpäin mersut on uusinta mallia kaikilla herkuilla! Taavetin tuppulasta ei taida löytyä yhtään meseä, joka ei ole jonkin rahoittajan omistama... Ajelkaa te vaan velkaromuillanne!