Onko tuokin kateellisten ihmisten tuppukylä saanut oman palstan??? Jo on aikoihin eletty. Täytyypä tulla taas mersullani ärsyttämään luumäkeleisiä!!!!
HAHHAHHAAAAA!!!!!!
-hahhahhaaa
3
259
Vastaukset
- PAton
Saahan sitä vaikka oman palstan, ku ei ole PA.
Ja turha tulla tänne elvistelemään vanhalla mersullasi. - tervetulloo sekkaa
Tule vaan, kukaan tuskin sinua huomaa kun kaikki 5121 Luumäkeläistä ovat hyväntuulisina mersuillaan ajelemassa tossa kauppojen luona naama messingillä. Ihme on jos edes sekaan mahdut.
Tosin saatat eroittuakkin joukosta, jos autosi on ehtinyt tännetullessa maantiellä pölyyntymään ja varmaan jossain huonommassa asuinympäristössä asuvana olet jotenkin huonotuulisen näköinen, kun taas meillä täällä on kaikilla puhdas mersu ja me paikalliset kaikki ollaan hyväonnisen iloisia kultalusikka taskussa ja hymyillen moikkaillaan.
Saattaahan meitä vaikka käydä ärsyttämäänkin jos vaikka olet vahingossa laiminlyönyt hyvän autosi huollon ja siinä on esim. tosi kovin pakoputki rikki tai se oikein kitkerästi savuttaa... Mutta ei hätää, autetaanhan me ja vaikka taskuistamme kahmaistaan sinulle vähän sitä otsikkosi vaihtotavaraa, mitä täällä riittää ja mistä teilläpäin ilmeisesti puutetta on, että saat taas ainakin autosi kunnialliseen tilaan jotta pääset kotiisi turvallisesti etkä enää meitä saastuta. Kyllä siinä käy vieraillekkin hyvä mieli kun Taavetissa pääsee asioimaan, niinettä saatat jopa hymyilläkin.
Jos tulisit suoraan muuttoautolla, niin paranisi olo pysyvästi. - Rahaa on
Kuka sinne tulisi muuttoautolla? Kerran kun siitä kylästä on pois päässyt, niin tuskin sinne kukaan haluaa palata!
Ja kyllä meilläpäin mersut on uusinta mallia kaikilla herkuilla! Taavetin tuppulasta ei taida löytyä yhtään meseä, joka ei ole jonkin rahoittajan omistama... Ajelkaa te vaan velkaromuillanne!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1665196- 1954093
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1403725Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat643064Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia533000- 1461997
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta441757Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.391515Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?631444Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261319