Onko tuokin kateellisten ihmisten tuppukylä saanut oman palstan??? Jo on aikoihin eletty. Täytyypä tulla taas mersullani ärsyttämään luumäkeleisiä!!!!
HAHHAHHAAAAA!!!!!!
-hahhahhaaa
3
283
Vastaukset
- PAton
Saahan sitä vaikka oman palstan, ku ei ole PA.
Ja turha tulla tänne elvistelemään vanhalla mersullasi. - tervetulloo sekkaa
Tule vaan, kukaan tuskin sinua huomaa kun kaikki 5121 Luumäkeläistä ovat hyväntuulisina mersuillaan ajelemassa tossa kauppojen luona naama messingillä. Ihme on jos edes sekaan mahdut.
Tosin saatat eroittuakkin joukosta, jos autosi on ehtinyt tännetullessa maantiellä pölyyntymään ja varmaan jossain huonommassa asuinympäristössä asuvana olet jotenkin huonotuulisen näköinen, kun taas meillä täällä on kaikilla puhdas mersu ja me paikalliset kaikki ollaan hyväonnisen iloisia kultalusikka taskussa ja hymyillen moikkaillaan.
Saattaahan meitä vaikka käydä ärsyttämäänkin jos vaikka olet vahingossa laiminlyönyt hyvän autosi huollon ja siinä on esim. tosi kovin pakoputki rikki tai se oikein kitkerästi savuttaa... Mutta ei hätää, autetaanhan me ja vaikka taskuistamme kahmaistaan sinulle vähän sitä otsikkosi vaihtotavaraa, mitä täällä riittää ja mistä teilläpäin ilmeisesti puutetta on, että saat taas ainakin autosi kunnialliseen tilaan jotta pääset kotiisi turvallisesti etkä enää meitä saastuta. Kyllä siinä käy vieraillekkin hyvä mieli kun Taavetissa pääsee asioimaan, niinettä saatat jopa hymyilläkin.
Jos tulisit suoraan muuttoautolla, niin paranisi olo pysyvästi. - Rahaa on
Kuka sinne tulisi muuttoautolla? Kerran kun siitä kylästä on pois päässyt, niin tuskin sinne kukaan haluaa palata!
Ja kyllä meilläpäin mersut on uusinta mallia kaikilla herkuilla! Taavetin tuppulasta ei taida löytyä yhtään meseä, joka ei ole jonkin rahoittajan omistama... Ajelkaa te vaan velkaromuillanne!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061584Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn231475- 551334
- 931245
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2061103- 481095